Pokročilý

Tipy pri stehovani s pritelem?

Ahoj, na konci kvetna se budeme s pritelem stehovat (mlady par - nas prvni byt). Byt budeme mit v pronajmu od znameho (holobyt 1+1). Stehovani planujeme provest sami (pritel si pujci dodavku a s kamarady prestehuje). Chtela bych vas poprosit o nazory/tipy - na co pred stehovanim, pri stehovani a po stehovani nezapomenout, na co si dat pozor ap. Předem vsem moc dekuji.

Odpovědi:

Zlatý

Před stěhováním vymalovat a důkladně uklidit (dokud v bytě nebude mocka ´krámů´)...
A samozřejmě - pohlídat si smlouvu, přepsat elektriku, vodu...
Při stěhování - všechno dobře zabalit (výborná je strečka - http://www.potiskpasek.cz/… ), nic nerozbít, nic neztratit, nic nezapomenout ´na chodníku´...
A po stěhování si dopřát lahvinku či dvě dobrého vína...
;-)

Stříbrný

Před balením si prober pořádně svoje věci. Co potřebuješ a co ne. Jestli něco nepotřebuješ, prostě to vyhoď, nebo někomu dej. Krámy se hromadí, pořád jich přibývá, nikdo to nepoužívá a jsou prostě k ničemu. Ostatní věci očisti, vyper, vyžehli, pěkně srovnej, krabice popiš velkým písmem, co v nich je, nebo kam to příjde (oblečení, sklo, obrazy...- ložnice, kuchyň...)Někdo to dělá tak, že třeba dává do větších kusů nábytku, jako jsou srříně třeba zimní bundy, nebo peřiny. Všechno se ti bude líp vybalovat, když budeš hned vědět, co v tom je, nebo kam to mí přijít. Nezapomeň odhlásit elektřinu, vodu, plyn, zapiš si stav, taky internet...cokoliv, co platíš v tom bytě. Taky si dejte pozor, jak je to s tím samým v novém bytě. Nezapomeň hned zaplatit popelnice, pak už nevím, co ještě...

Určitě bych nezapomněla vypovědět smlouvy např. na elektřinu, plyn nebo internet, pokud je máte psané na sebe.Před stěhováním bych si asi byt vymalovala a dala do pořádku případné nedostatky. Je dobré si probrat taky vlastní věci, co sebou brát a co radši ne a taky si sehnat krabice a pytle na věci. Dobře bych si to popsala,abych věděla, co kde mám. A než bych se nastěhovala,tak bych si vyřídila zase nové smlouvy,abych třeba nebyla bez internetu měsíc po nastěhování (bez něho nevydržím ani dva dny :D) Jinak já už bych se s kamarádama nestěhovala, dopadlo to katastrofálně. S přítelem máme skoro hotový domeček a už mám vybranou i firmu, která nás pak bude stěhovat.Je to Tavočer a už mám i zjištěné, že půjčují i krabice na stěhování, což je super. Marně už totiž delší domu nějaké pevné krabice sháním a nechci je kupovat, protože je pak nevyužiju.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 924
Zlatý mosoj 860
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 295
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 233
Zlatý marci1 223

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.