jana91

Tipy pri stehovani s pritelem?

Ahoj, na konci kvetna se budeme s pritelem stehovat (mlady par – nas prvni byt). Byt budeme mit v pronajmu od znameho (holobyt 1+1). Stehovani planujeme provest sami (pritel si pujci dodavku a s kamarady prestehuje). Chtela bych vas poprosit o nazory/tipy – na co pred stehovanim, pri stehovani a po stehovani nezapomenout, na co si dat pozor ap. Předem vsem moc dekuji.

Odpovědi
gecco

Před stěhováním vymalovat a důkladně uklidit (dokud v bytě nebude mocka ´krámů´)…
A samozřejmě – pohlídat si smlouvu, přepsat elektriku, vodu…
Při stěhování – všechno dobře zabalit (výborná je strečka – http://www.po­tiskpasek.cz/cer­na-stretch-folie-karton-90/ ), nic nerozbít, nic neztratit, nic nezapomenout ´na chodníku´…
A po stěhování si dopřát lahvinku či dvě dobrého vína…
😉

anonym

Před balením si prober pořádně svoje věci. Co potřebuješ a co ne. Jestli něco nepotřebuješ, prostě to vyhoď, nebo někomu dej. Krámy se hromadí, pořád jich přibývá, nikdo to nepoužívá a jsou prostě k ničemu. Ostatní věci očisti, vyper, vyžehli, pěkně srovnej, krabice popiš velkým písmem, co v nich je, nebo kam to příjde (oblečení, sklo, obrazy…- ložnice, kuchyň…)Někdo to dělá tak, že třeba dává do větších kusů nábytku, jako jsou srříně třeba zimní bundy, nebo peřiny. Všechno se ti bude líp vybalovat, když budeš hned vědět, co v tom je, nebo kam to mí přijít. Nezapomeň odhlásit elektřinu, vodu, plyn, zapiš si stav, taky internet…cokoliv, co platíš v tom bytě. Taky si dejte pozor, jak je to s tím samým v novém bytě. Nezapomeň hned zaplatit popelnice, pak už nevím, co ještě…

Kacennka

Určitě bych nezapomněla vypovědět smlouvy např. na elektřinu, plyn nebo internet, pokud je máte psané na sebe.Před stěhováním bych si asi byt vymalovala a dala do pořádku případné nedostatky. Je dobré si probrat taky vlastní věci, co sebou brát a co radši ne a taky si sehnat krabice a pytle na věci. Dobře bych si to popsala,abych věděla, co kde mám. A než bych se nastěhovala,tak bych si vyřídila zase nové smlouvy,abych třeba nebyla bez internetu měsíc po nastěhování (bez něho nevydržím ani dva dny :D) Jinak já už bych se s kamarádama nestěhovala, dopadlo to katastrofálně. S přítelem máme skoro hotový domeček a už mám vybranou i firmu, která nás pak bude stěhovat.Je to Tavočer a už mám i zjištěné, že půjčují i krabice na stěhování, což je super. Marně už totiž delší domu nějaké pevné krabice sháním a nechci je kupovat, protože je pak nevyužiju.

honzaj.

Chápu že si to chcete přestěhovat sami, protože je to levnější, ale doporučuji fakt domluvit i stěhováky. Já jsem stěhoval jednou bez nich a jednou s http://www.po­drazil.cz/nase-sluzby/stehovani-bytu a určitě bych se sám znovu do stěhování nepouštěl. Stěhováci ti dají plno tipů, doporučení a udělají ti i harmonogram. A třeba tihle nevyjdou až tak draho. Navíc se většinou všechno přesune nejlépe a nejrychleji jak to jde s nejmenšími škodami. :) Ale možná jsem jen už starý na takové srandičky.

Michal K.

Určitě doporučuji stěhovací firmu. Za sebe můžu doporučit firmu Stěhování kvalitně ( https://stehovani-kvalitne.cz ), mám s nimi dobré zkušenosti – postarají se kompletně o celé stěhování, zabalí věci tak, aby se při přepravě nepoškodili.

nikol98

Já mam zase dobré zkusenosti tu http://stehovani-profigroup.cz/
rychlé a vse bylo ok ))

adam78987

Nejlepší rada: využít stěhováky, aby jste se nehádali. Po prvním stěhování jsme je k tomu druhému stěhování využili (https://steho­vanikoruna.cz) a už jsme se nehádali :D

Jakub Tlapal

Z osobní zkušenosti můžu říct, že jsou super krabice na stěhování z https://www.ra­japack.cz/kar­tonove-krabice/obaly-stehovani-archivace_C1024­.html . Manželka si všechno mohla popsat, roztřídit, takže pak při rozbalování nemusela hledat, kde co má a rovnou si dávala krabice do místností a já jsem je krásně narovnal do dodávky, takže jsme byly na tři otočení přestěhovaní.

Michálek1245

Můj tip? Užijte si to. První byt je velký milník, který si určitě užijete. Mrkněte třeba na https://www.be­vedo.cz/magazin/in­spirace/jak-si-vybavit-vas-prvni-byt/ jak vybavit první byt a zjistíte, co se vám líbí. A samozřejmě se zkuste udržet chladnou hlavu. Stěhování je někdy náročné a my chlapi býváme horké hlavy. Vzpomínám na svoje poslední stěhování, kdy jsem byl nervozní jak čert. :)

Michal K.

Určitě doporučuji stěhovací firmu. Za sebe můžu doporučit firmu Stěhování kvalitně ( https://stehovani-kvalitne.cz ), mám s nimi dobré zkušenosti – postarají se kompletně o celé stěhování, zabalí věci tak, aby se při přepravě nepoškodili.