SonsyMite

Tipy na příklady o objemu válce

dostanu je?

Odpovědi
Michal Kole

třeba vypočítat největší objem možného válce, který je uvnitř krychle nebo jiného tělesa

nebo nejsou zadány rozměry přímo, ale musí se vypočítat z jiných rozměrů

třeba znáš jen úhlopříčku krychle.

Alesh mě jistě doplní.

Plácám to z hlavy a moc nad tím nepřemýšlím, zda by to šlo. Jen letmo vzpomínám na příklady ve sbírce úloh ze školy.

honza19hk

zkus vypočítat objem z povrchu pláště válce.také to jde.ovšem nejdřív musíš zjistit povrchu rozměry.
nebo zkus válec ve válci jako kdyby si počítal objem stěny trubky.