Stříbrný

Tipy a triky v domácnosti??

Zajímalo by mě (otázka hlavně pro ženy), jak si "šlechtíte" svojí domácnost různými tipy a vylepšováky - např. z dámských časopisů nebo máte nějakou věc, kterou jste pochytily od maminky, babičky či jiné něžné osoby v příbuzenstvu a myslíte si, že není až tak známá nebo jí málokdo využívá a skutečně funguje ? Já jsem se nedávno dočetla, že na vodní kámen ve varné konvici stačí 1:1 (ocet a voda) dvakrát převařit. P.S. Musím se přiznat, že jsem to ještě nezkoušela =P.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

No ale dej pozor- včas konvici odstav nebo ti to překypí. Je lepší hned jak začíná vřít odstavit a nechat vodu vystydnout a teprve vylít.

Další odpovědi:

Bronzový

a do té varné konvice se dá dát vařit voda s kyselinou citrónovou,taky to báječně vyčistí ....!
Doplňuji:
a záclony je dobré přeprat v Žabce, taky to pomáhá...

moje babička když vyprala záclony tak je ještě namočila do vody s inkoustem,a nechala jen odkapat,záclony byly sněhově bílé,dělám to taky

Zlatý

Tak třeba do varné konvice raději citronovou štávu,aspon nepáchne jak ocet,a při vaření hojně používám špek:do jíšky,pod maso,skoro do všeho.
A naučila jsem se při jakémkoli obalování při přípravě smažených jídel používat uzavíratelné dozy,nebo aspon pracovní plochu pokrýt potravinářskou folií,a odpadá mi práce s rozsypanou strouhankou.
Ale to asi dělá každý.

Bronzový

Octovou vodou se dobře odstraní i vodní kámen na baterii,dlaždičkách a vůbec v celé koupelně.Přidaný do máchání změkčuje prádlo,zředěný s vodou umyjete šetrně lednici a odstraníte pachy,atd

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 926
Zlatý mosoj 861
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 296
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 234
Zlatý annas 224

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.