karolka<3

tibetský španěl a jiné zvíře

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli máte někdo zkušenost s chováním tibetského španěla dohromady s jiným zvířetem? Třeba kočkou, králíkem, atd.. Potřebuju poradit, mám králíka a chtěla bych si pořídit tibetského španěla, tak potřebuji vědět, jestli by se snesli. Samozdřejmě tibeťák by bylo štěně.

Nejlepší odpověď
Berušinka

Já myslím, že pokud ho už od štěněte budete vést k tomu, že králíček je kamarád, tak se určitě snesou – jen je nesmíte nechat samotné – přeci jen, nejsou to roboti a nemůžeme předvídat, co by se mohlo stát.
Myslím, že na rase to nezáleží, pokud budete důslední a budete tibetka cvičit.
Nemusíte se ničeho bát … tibetka si klidně poříďte, ale koukejte se mu věnovat! =)

Další odpovědi
Deli

Šance, že si zvyknou, tam je, ale přeci jen bych to nepřeceňovala a budou-li společně, hlídala je.
Tibetský španěl je pes s velkou osobností, tedy nesnadný na výcvik a výchovu, ale pokud vím, nemá lovecké pudy.

Měli jsme sibiřského husky, lovil vše od myší až po koně, na kontě měl nepočítaně slepic, koček, kachen, dokonce lišku (vběhla nám do zahrady) a kapra! Nedal si vysvětlit nic už jako čtyřměsíční štěně – to zvládl první slepici. Prostě měl nepřekonatelné volání divočiny, to tahle rasa má v povaze.

Nyní máme zlatou retrívřici, spí v boudě s naší kočkou (a to jsme dávali dohromady tříletého psa a půlroční kočku!) a slepice prohnala jednou, pak pochopila, že z toho fakt nemám radost. Radši ji ale mezi slepice nepouštíme. Co kdyby…

samicek333

my máme morče a s tím se naše štěně seznámilo a spřátelilo, tak myslím, že když to bude štěně, tak to bude dobré…