Jasmin Tea

V čem vidíte rozdíl mezi těžkou a lehkou ZŠ?

Zdravím, chtěla bych se zeptat, jaký máte názor na to, když někdo označuje základní školu za „lehkou“ či „těžkou“. Spíš jaký v tom vidíte rozdíl? Navštěvuji jednu pražskou a o nějaké „lehké“ učení tu rozhodně nezavadím. Chystám se jít na poměrně těžké gymnázium, o kterém se traduje, že žáci s jedničkami za „hubičku“ mají velký problém se tam dostat a udržet. Předem děkuji za vaše názory :).

Nejlepší odpověď
gecco

Nerozumím…
ZŠ je o něco vyšší level, než když se dítě učí chodit a mluvit…
Pokud dané dítě není nějak postižené, nemělo by mít problém ZŠ prolézt i jen za slušné chování a docházku…
😉
Jo – může být rozdíl v tom, co se tam naučí a co si osvojí – v tom případě doporučuju tu ´nejtěžší´ – tam získá nejvíc pro SŠ…
😉
Přeju, ať se ti na tom gymplu a následné VŠ daří…
😉

Další odpovědi
Drap

Takovéto hodnocení bývá subjektivní hodnocení jedinců. Žádná statistika ZŠ lehkých a těžkých neni. Vždy záleží na učiteli a na žákovi. Pravdou zůstává, že úroveň některých škol je různá, ale takto bych to jistě nehodnotil.

kacka_jelin

Pokud se chceš dozvědět jak na tom jsi tak doporučuji Scio testy nebo zkoušky na nečisto (super jsou například od Petra Husara na Zatlance) Podle mých zkušeností je dostat se na gymnázium bez jakékoli přípravy (i když chodíš na „těžkou“ ZŠ) hodně obtížné.

zjentek

Takový rozdíly ZŠ jsem dopotud neznal.
Možná tak ve sportu- těžkou a lehkou atletiku.

mosoj

Těžká víc váží.

ivzez

Mezi běžnými základními školami a gymnázii není zásadní rozdíl,
všechny ZŠ jsou ± stejně lehké a všechna gymnázia ± stejně obtížná.

Trochu (nepatrně) obtížnější mohou být ZŠ s rozšířenou
výukou některých předmětů » jazyků, matematiky,…

U středních škol je rozdíl mezi gymnázii (většinou vysoké nároky)
a ostatními školami. Rozdíl je i mezi veřejnými a soukromými školami.
Soukromým (až na pár výjimek) jde především o platící žáky, nároky
na žáky bývají nižší.