Jarda.x

Těží se na Krymu ropa, zemní plyn, zlato nebo něco podobného?

Nejlepší odpověď
led

Poloostrov Krym je strategické územie. Kto ho vlastní ovláda Čierne more.
Takže tu nejde o nerastné bohatstvo.

Další odpovědi
Tomas 13

Já mám pocit, že ani ne, jen to bylo vždy letovisko ruských carů a oligarchů a taky velmi strategicky významný přístav ruské flotily.

suaeda

Na Krymu jsem před lety byl na letní dovolené. Nadherný prosluněný poloostrov, který se dá přirovnat k Jadranu. Mimo nadherných letních sídel, které byly vybudovány již za Cara (Livadia) a hojně využívány mocipány i v období socialismu má tam nejstrategičtější význam námořní přístav Sevastopol. Na Krymu pravděpodobně bude i velká vojenská základna. Když jsme tam kdysi přistáli na letišti v Simferopolu tak jsme museli projít od letadla k terminálu špalírem po zuby ozbrojených vojáků. Nerostné suroviny pokud vím tak skoro žádné nebyly.

marci1

Nerostné suroviny:
Železné rudy (řadí se však do skupiny nekvalitních), naleziště zemního plynu na šelfě Azova. V oblasti Karadaga jsou naleziště polodrahokamů.
http://www.iruc­z.ru/cz/info/118003904­000/krym--ar-simferopol/oblast/

Lamalam

Žádné významné nerostné bohatství tam není, i kdyby bylo, tak v tomto případě nehraje žádnou roli, jde o polohu.