SKuntziter

Textový soubor

Stáhla jsem si z jiného počítače textový soubor a na mém se otevírá v nějakém zvláštním formátu. Místo normální abecedy tam mám jen nějaké znaky. Nevíte co s tím?

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Asi nemáte nainstalován správný program.

DOC, RTF, ODT otevřete v LibreOffice zdarma a v češtině ( http://www.li­breoffice.cz )

Další odpovědi
suaeda

S podobným problém jsem se setkával, když mi starostové z území začali posílat různé texty a tabulky. Ne všechny obce mají dost peněz na nákup nepsaného standartu office. Musel jsem si do PC v zaměstnání doinstalovat různé doplňky do office (works, ver. off 2010 ad.) a dále různé free kancelářské programy (např. program co zmiňuje kolega). Nyní za mnou chodí kolegové z celého pracoviště abych jim případný nesmyslný text překonvertoval na přečitelný. A nyní nejsou skoro žádné problémy.
Zde je odkaz na přípony souborů. Zde si nejděte příslušnou příponu a program, který s ní většinou pracuje.
http://idoc.vsb­.cz/cs/okruhy/cit/u­zivatel/pripo­ny/