Text k recitaci 2011, poradíte?

Zanedlouho mám jít na recitační soutěž a jak hledám, tak nemůžu pořád najít ten správný text. Chtěla bych aby mi někdo z VÁS pomohl. Ráda bych kdyby někdo znal nějakou pěknou poezii nebo prózu. Raději bych spíše tu poezii, ale o proti pěkné proze s ironickým a humorným nadhledem taky nic nemám. Zaměření by mělo být u obou humorné, lehce s ironickým nadhledem, ale žádně sprosťárny. Děkuju

Nejlepší odpověď
rynek878

třeba si zde něco vyberete:

Zdroj: http://basnic­ky.biz/

Další odpovědi
ReHu

Z poezie nevím, co se ti líbí, asi to chce chvíli hledat.

Jako prózu bych doporučovala texty z knih Michala Viewegha nebo Franze Kafky.