hanka R+

Tettování Runy-Zakazané symboly.

Proč je třeba zakazané miti vytetovanou runu Othala ? Líbí se mi jeji symbolyka,a bylo mi řečeno že v ČR patří mezi zakazané symboli…Muže mi někdo vyšvetlit proč ? kdyš má základní význam:
myšlení, či víry; celkový blahobyt, štěstí, vlast, rodina, bezpečí, dědictví, rozhodnutí.

Nejlepší odpověď
01Ricco

Němečtí nacisté si velice oblíbili a idealizovali „severské“ dědictví, tudíž extrémisté svým způsobem zkonfiskovali mnoho symbolů z dob před Kristem pro vlastní účely, změnili tím většinou význam samotného znaku. Tyto symboly pak nejsou originální a často znamenají úplně něco jiného, díky tomu pak takový symbol na sobě může mít i jednotlivec který o nějakém násilném či rasistickém symbolu vůbec neví. Runa Othala má velmi mnoho významů, jeden z těch starších praví že Othala značí materiální blahobyt a pozemkové vlastnictví. Také harmonii v rodině a mezi přáteli a vysoké sebevědomí. Runu Othalu si ale přivlastňují i některé extrémistické skupiny, především Italští neonacisté a němečtí pohanští přívrženci, kteří neiklinují k žádné politické straně.

Zdroj: http://symboly­.kerky.cz/nena­vistna-tetovani/

Další odpovědi
Reuef

nejspis proto ze ji pouzivali nacisti…dej si vytetovat neco jinyho – srp s kladivem jsou naprosto v pohode – rezim, ktery vyjadruji, sice byl taky oznaceny za zlocinny, ale nikomu nevadi…pokud ti to prijde absurdni tak nejsi sama