Jindri

Tetovani -proc se nepouzivaji nejake umrtvujici kremy, aby tetovani tolik nebolelo?

Doplňuji:
velice dekuji Vam vsem za odpovedi

Nejlepší odpověď
anonym

Když jsem počátkem 90.let zatoužila po malé kérce ve studiu,které provozoval jeden můj bývalý spolužák a velmi úspěšný a oceňovaný tatér,bylo mi řečeno,že na tetování musí být klient připraven. Jednalo se přípravu hlavně psychickou.Pod vlivem čehokoliv by on netetoval.Pokud se někdo rozhodne se doživotně nechat poznamenat nějakým obrázkem,měl by vědět přesně o co kráčí.Takže pokud se rozhodneš nechat si něco vykérovat,musíš to brát se vším všudy.I s tou trochou bolesti,která k tomu patří.Mimochodem-nepodstoupila jsem to tehdy a už na to asi nedojde a rozhodně toho nelituji.:D

Další odpovědi
Oleg

Druhý princip leží v rituální povaze tetování, která je spjatá se všema kulturama, které je praktikovaly od Severního polárního kruhu po Mys dobré naděje a od Aljašky po …Aljašku … právě bolest, chceš-li to tak nazývat, je něco, co představovalo pro příslušníky určité kultury, podstupující rituál tetování (či skarifikace, brandingu, piercingu …), práh, který pro ně bylo nezbytné překročit.
Tetování bez toho, aby bylo cítit, nemá naprosto žádný smysl- ještě jinak- v podstatě je jedno CO si necháš vytetovat, ale žes ten proces podstoupila.
A potom je technicky nereálná jakákoliv anestetizace tkáně, třeba proto, že tatér pak nebude vědět z tvých reakcí o tom, že ta tkáň má se zásahem nějaký problémy … :)

Drap

Kůže nemůže být zmrazena, nebo umrtvena. Potom by se deformoval obraz a tetování by bylo problematické.
Kdo chce tetování, tak ať trpí. Aby si to užil.

hanny 2

Lokální anestetikum krém EMLA se používá jen při tetování permanentního make-upu,protože umrtví kůži do hloubky 0,5mm,do které se tetování provádí.Klasické tetování sahá do hloubky až 0,5cm,takže tady už účinky tohoto anestetika nedosahují.Jinak klasická „kérka“ je o tom,že si to každý musí „užít“!