barnajka

Tetování a vy: máte/nemáte, líbí/nelíbí?

Vím, že několik podobných otázek tu už bylo, ale vesměs odpovídali uživatelé, kteří tu už asi nejsou (aspoň jejich jména mi nic neříkají).

Zajímalo by mě, jak to máte vy. O tetování vážně uvažuju, pokud do toho opravdu půjdu, vím, že litovat nebudu, protože to chci jako upomínku na jeden významný životní předěl. PŘESNĚ vím, co to bude, kam to bude, jak to bude vypadat a proč to chci zrovna tak. Všechno bude mít svůj smysl, není to pubertální vrtoch.
Spíš mám strach z toho, že by moje tetování jednou mohlo vadit případnýmu zaměstnavateli atd. Měli jste vy někdy takový problém? Dal vam někdy někde někdo nějak najevo, že vaše tetování „není žádoucí“?

Vy co tetování máte, pochlubíte se, proč jste do toho šli a jaký máte vytetovaný motiv? Případně kde ;)

A vy co kérku nemáte – jaký máte na tetování názor? Vadí vám u druhých? Máte pocit, že tetování patří jenom k trestancům, feťákům, metalistům, satanistům a dalším „pochybným“ existencím? :)

Za komentáře a názory děkuju

Nejlepší odpověď
Ponytail

Tetování nemám a pravděpodobně mít ani nebudu. Nepřišla jsem mu na chuť. Zejména to barevné mi připadá otřesné. O lidech, kteří ho nosí, si nemyslím nic špatného, je to věc vkusu. A že má někdo jiný vkus než já neznamená, že je horší člověk.

Další odpovědi
anonym

Nemam ( za mych mladych let se tetovalo asi jen v kriminale – a tam jsem ZATIM nebyla ). 🙂 Ani se mi moc nelibi. A sve syny jsem vzdy prosila , jestli me maji jen trochu radi , tak at se nenechaji tetovat a nejezdi na motorce. Starsi syn me asi rad o neco mene nez ten mladsi … tetovani nema ani jeden , ale starsi je motorkar. 🙂 . Jsou ale uz " dospelaci " a muzou si delat co chteji . Vi ale, ze bych je mela stejne rada i s tou KERKOU. 🙂 -iv-

Terryle

Nemám a asi bych do něj nešla (strach z bolesti a obava, že by se mi časem přestalo líbit). Dřív jsem přemýšlela o vlastním návrhu – nějaký spirálovo-kytkovo-paprskovitý obrazec, proplítající se od zápěstí mezi prsty ruky, ale asi to nikdy neudělám – nesneslo by to prstýnky, hodinky apod a ty bych asi neoželela. Navíc by to tam asi bolelo jako ďas.
Takže pokud je hezkej a nějakej abstraktnější motiv (lebky a srdíčka opravdu ne-e) a na dobře zvoleným místě, líbí se mi moc. Ale fakt se to musí dobře rozmyslet (i s ohledem na to, který partie časem povolí, aby z elegantního delfínka jednou nebyla rozplesklá velryba :o) a hlavně se to nesmí přehnat…

Co se práce týče, je lepší si vybírat místo, kde se dá bez problémů zakrýt oblečením. Jsou povolání, kde by to zaměstnavateli mohlo vadit.
Ať se Ti kérka vyvede přesně podle představ, ať z ní máš radost a hlavně ať jí nikdy nelituješ ;o)

pokazdejinak

tetování se mi docela líbí, jeden čas jsem docela vážně přemýšlela o ozdobení kotníku nebo ramene, ale můj manžel mi dal jasně najevo, že jemu se to přímo hnusí… tak jsem si vybrala :) a myslím, že dobře

Drap

Nemám, za mých mladých let mívalo tetování jen málo lidí a to převážně z okraje společnosti. Proti tetobvání nic nemám, ale myslím, že by mělo vycházet z toho, z čeho vlastně vzniklo. Byla to buď víra, nebo příslušnopst k určité skupině, kmeni atd. Pokud tedy se někdo chce nechat tetovat, mělo by to mít nějaký hluboký smysl pro něho samého, a nejen to že se mi to teď líbí a je to modní. V naší společnosti tetování na viditelných místech může úpůsobit i peroblémy. Osobně můžu říct, že třeba v restauraci když příjde číšník , nebo servírka s tetováním a několika pirsingy, tak už mám po náladě. Obdobné je to v bankách, na úřadech a pod.

VampGirl

Já tetování nemám. Sice jsem o něm už uvažovala, ale zatím jsem si to pokaždé rozmyslela. 🙂 Líbí se mi ale jen černá tetování, bez barev. Taky se mi nelíbí nepřiměřeně velká tetování třeba přes celá záda nebo polovinu ruky. Ale musím se přiznat, že mi připadá docela dost atraktivní tetování na rameni. Takové tetování normální velikosti, s neutrálním motivem…

anonym

Především díky za neuzamčení otázky i pro ostatní opozdilce.
Začnu od zadu, je příznačné, že z dosud 13 odpovídajících má kérku jen jedna a ještě malou a na nenápadném místě.
Mám 2 dcery na VŠ, jedna 22, druhá 24 let.
Pokud by za mnou s něčím takovým přišly, řekl bych jim toto:
Mám tě rád a nikdy bych ti nic nezazlíval, stejně jako podporuji svobodu tvých rozhodnutí. Ale tohle by mne mrzelo, protože si s tím sama můžeš ublížit a dnes ještě ani neznáš možné dopady. Zkus to zvážit s nadhlem a s plným vědomím, že je to nevratný zásah do tvé osobnosti.
Pak bych jí doporučil, aby si o tom něco přečetla. Zjistila by, že samotné slovo pochází z Tahiti, že nepatří k naší kultuře, první je nosili námořníci, a že momentálně je to módní vlna, která může pominout než zestárne.
A na závěr, pokud by na tom stále trvala, bych jí doporučil, aby zvolila jen přechodnou verzi, kterou nabízí hanny a ještě pokud možno na místo, které by jí v budoucnu v práci nepoškozovalo.
P.S. Znám plno lidí, kteří mají tetování z mládí z blbosti a dnes platí a trpí při náročném odstraňování, které i přes to zanechávají stopy nadosmrti. (Barvivo je až 5mm pod povrchem pokožky).
Doplňuji:
Jediné povolání, které mne napadá, kde kerka nejen nevadí, ale dokonce je vítána, je pornoherečka.
Ale pevně doufám, že tato motivace je příkře mimo tvou úroveň.

Jikra

No já samozřejmě taky tetování nemám protože za mých mladých let to byl znak galérky.
A teď když mi čouhá parte z kapsy už nemá cenu se nechat mordovat nehleďe k tomu že bych jim tam pod jehlou asi umřel.
Ale jinak je mi to fuk ať se každej vyzdobí jak je mu libo.

ten který je

Tetování nemám.Jinak mi to nějak nevadí,at si každý nosí co chce.Trochu trapné mi připadá tetování u některých žen nad hýžděmi které mi připadá stejné a stává se takovou uniformností.Jako kdyby byla vytvořena nějaká šablona a sériově se tato kérka používala.

hanny 2

Ahoj Barnajko,jako kosmetička provádím i tetování,ale takové to dočasné,na 3–5let – permanentní make-up – zvýraznění kontur rtů,obočí a oční linky.Líbí se mi i drobné motivy /kytka,ornamen­t/,teď jsem třeba tetovala švagrové a neteři znak zumby na rameno.Ale jedna moje zákaznice má už delší dobu trvalé barevné tetování velké kytky nad kotníkem a dnes už se jí to nelíbí a lituje toho.Takže to dočasné si myslím,že je lepší,protože se časem vstřebá.Tím Tě nechci odrazovat,ale píšu Ti jen svůj názor.Hlavně ať se povede a máš z toho radost!!!A v žádném případě si nemyslím,že patří jenom k pochybným existencím!Za­městnavateli by to vadit mohlo,takže by bylo dobré raději místo,které schováš pod oblečení!

casey

Tetovani nemam, z pocatku jsem mu byl spise odpurcem, prece jen pochazim z doby, kdy to patrilo opravdu spise kriminalnikum, ale je pravda, ze v posledni dobe nad nejakym premyslim. Ale urcite bych ho mel schovane natolik, aby to nevadilo pri zamestnani.

Jestli mas rozvrzene kam, co, a neni to jen pouhy motiv, ale ma to pro tebe nejaky vyznam (takovych je malo), hura do toho. Jen s ohledem na zamestnani je treba zvolit misto.
Jako uklizecka, ci u pasu je to jedno, ale jako manazerka, pravnik, doktorka..... by to nemuselo pusobit dobre na okoli.

baghira

Nemám, a líbí se mi (samozřejmě pokud je dobře udělané – jak po stránce „řemeslné“, tak i „umělecké“).

iceT

Tetování mám jedno,nad kotníkem,je to jen obrázek,co se tváří jako ornament.Místo na obrázek jsem vybrala po úvaze,jak bude obrázek vypadat za x let,až moje tělo nebude pevné a pružné,ale poznamená ho zub času.Takže až ze mě bude indiánská stařena,nepočítám s tím,že budu nosit mini a šortky,takže tetování schovají dlouhé gatě.
Taky mistr tatér se může utnout,takže bych si asi vybrala salon,kde mají dobré reference,popřípadě kde byli spokojení jiní zákazníci.Třebas moje kamarádka potřebovala předělat obrázek na nadloktí,obrázek je sice předělaný dobře,jen je jaksi posunutý na jednu stranu,tím pádem vypadá při pohledu z boku není na středu,ale spíš vzadu.
Moje tetování nikdy nikomu nevadilo,právě proto,že na první pohled není moc vidět.Jinak se mi tetování líbí,pokud nevypadá jako člen Yakuzy,nebo pokud si dívka či žena s prackou kulturisty nenechá na biceps vytetovat pidirůžičku nebo pidisrdíčko nebo vlastně jakýkoli pidimotiv.
Ze života:můj sourozenec se nechal pomalovat na vojně a doma před mamkou tetování všelijak schovával,ale nechtěně jsem prozradila,když se mě jeho kamarádi vyptávali jaké to tetování má.Nevěděla jsem,protože jsem ho v té době moc často nevídala,ale jednou jsme doma tak nějak sešli a mě nenapadlo nic lepšího,než se ho naplno zeptat a mamka byla u toho.Ptom jak jsme byli sami,tak jsem od něj dostala sprdung,protože mamka netušila,že něco má,a já jsem netušila,že to před mamkou tají.Mamka se s tím však srovnala docela v klidu.

A něco pro zasmání:
Mladá žena na lékařské prohlídce je vyzvána k odložení blůzky a když takto učiní,lékař jen se zaujetím hledí na její ňadra,kde je vytetovaná indiánova tvář.Dívka se ptá:„Co se stalo,pane doktore?"Lékař odpoví:"Nic,jen jsem si představil,jak ten indián bude mít za pár let pěkně protažený obličej.“