bolak

Teta nám vždycky říkávala: Dej pozor ať se neřízneš do tý pihy, nebo vykrvácíš. Může se to stát?

V pihách se krev nějak hůř sráží nebo je to celý blbost?

Nejlepší odpověď
annas

Krvácení z pihy

Pokud dojde ke krvácení z pihy ojediněle, často je to způsobeno drobným poraněním – například zachycením o oděv. Při lokalizaci pihy na místě, kde je ale často traumatizována – například u zapínání podprsenky, by měla být odstraněna.

Pokud piha začne častěji krvácet nebo má nerovný povrch nebo okraje, vředovatí, zvětšuje se, má jinou barvu a nebo má pacient obavu, měl by vyhledat kožního lékaře. Mohlo by se jednat o rakovinu kůže.

http://www.vir­tualninemocni­ce.cz/priznak/krva­ceni-z-pihy
Doplňuji:
Prošla jsem několik anglických stránek, nikde jsem neobjevila, že by krvácení pihy nešlo zastavit, i když se může objevit opakovaně a trvat dlouho. Stejné jako u ostatních ran.
Nebezpečné je, když piha začne krvácet bez vnějšího zásahu. Tto mohou být příznaky rakoviny kůže.

bolak

annas: mně jde spíš o to, jestli když má někdo takovou tu větší pihu, chlupatou o průměru 5mm a víc, vyboulenou ven, a řízne se do ní, tak jestli může nastat stiuace, že se mu třeba třeba nezacelí..

anonym

.. presne takovou mam na nose ! :(
..a to rikavala vase teta, jo ? to tady zase bude" prezident " rozebirat celou vasi rodinu, jako nedavno … nekde myslim psal, jaky jste mel hrozne detstvi , kdyz vam rodice rikali, ze je spicka bananu jedovata .., nebo tak neco … a dovedete si predstavit, jaky detstvi jsem pak mela ja, kdyz me nasi rikali, ze kdyz budu jist pecky z jablek, ze mi vyroste v brise strom !!? -iv-

bolak

no, proto já schávně některý věci pozměňuju, abych ho zmátl, třeba říkám teta ale myslím strejda.. :)

a pak se mu směju… ;)

anonym

a ja ani dneska nevim, jestli se ty pecky smi jist , ( jestli jsou jedovaty ) nebo ne ..
:)

bolak

myslíš ty vod wolkmena?

anonym

:)