Zlatý

Teta nám vždycky říkávala: Dej pozor ať se neřízneš do tý pihy, nebo vykrvácíš. Může se to stát?

V pihách se krev nějak hůř sráží nebo je to celý blbost?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Krvácení z pihy

Pokud dojde ke krvácení z pihy ojediněle, často je to způsobeno drobným poraněním – například zachycením o oděv. Při lokalizaci pihy na místě, kde je ale často traumatizována – například u zapínání podprsenky, by měla být odstraněna.

Pokud piha začne častěji krvácet nebo má nerovný povrch nebo okraje, vředovatí, zvětšuje se, má jinou barvu a nebo má pacient obavu, měl by vyhledat kožního lékaře. Mohlo by se jednat o rakovinu kůže.

http://www.virtualninemocnice. cz/…
Doplňuji:
Prošla jsem několik anglických stránek, nikde jsem neobjevila, že by krvácení pihy nešlo zastavit, i když se může objevit opakovaně a trvat dlouho. Stejné jako u ostatních ran.
Nebezpečné je, když piha začne krvácet bez vnějšího zásahu. Tto mohou být příznaky rakoviny kůže.

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

Zlatý

bolak

annas: mně jde spíš o to, jestli když má někdo takovou tu větší pihu, chlupatou o průměru 5mm a víc, vyboulenou ven, a řízne se do ní, tak jestli může nastat stiuace, že se mu třeba třeba nezacelí..

anonym

.. presne takovou mam na nose ! :(
..a to rikavala vase teta, jo ? to tady zase bude" prezident " rozebirat celou vasi rodinu, jako nedavno ... nekde myslim psal, jaky jste mel hrozne detstvi , kdyz vam rodice rikali, ze je spicka bananu jedovata .., nebo tak neco ... a dovedete si predstavit, jaky detstvi jsem pak mela ja, kdyz me nasi rikali, ze kdyz budu jist pecky z jablek, ze mi vyroste v brise strom !!? -iv-

Zlatý

bolak

no, proto já schávně některý věci pozměňuju, abych ho zmátl, třeba říkám teta ale myslím strejda.. :)

a pak se mu směju... ;)

anonym

a ja ani dneska nevim, jestli se ty pecky smi jist , ( jestli jsou jedovaty ) nebo ne ..
:)

Zlatý

bolak

myslíš ty vod wolkmena?

anonym

:)

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1605
Zlatý mosoj 1494
Zlatý marci1 1278
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 714
Zlatý quentos 713
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.