Avatar uživatele
bolak

Teta nám vždycky říkávala: Dej pozor ať se neřízneš do tý pihy, nebo vykrvácíš. Může se to stát?

V pihách se krev nějak hůř sráží nebo je to celý blbost?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, briketka10, anonym před 4043 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Krvácení z pihy

Pokud dojde ke krvácení z pihy ojediněle, často je to způsobeno drobným poraněním – například zachycením o oděv. Při lokalizaci pihy na místě, kde je ale často traumatizována – například u zapínání podprsenky, by měla být odstraněna.

Pokud piha začne častěji krvácet nebo má nerovný povrch nebo okraje, vředovatí, zvětšuje se, má jinou barvu a nebo má pacient obavu, měl by vyhledat kožního lékaře. Mohlo by se jednat o rakovinu kůže.

http://www.vir­tualninemocni­ce.cz/priznak/krva­ceni-z-pihy
Doplňuji:
Prošla jsem několik anglických stránek, nikde jsem neobjevila, že by krvácení pihy nešlo zastavit, i když se může objevit opakovaně a trvat dlouho. Stejné jako u ostatních ran.
Nebezpečné je, když piha začne krvácet bez vnějšího zásahu. Tto mohou být příznaky rakoviny kůže.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

annas: mně jde spíš o to, jestli když má někdo takovou tu větší pihu, chlupatou o průměru 5mm a víc, vyboulenou ven, a řízne se do ní, tak jestli může nastat stiuace, že se mu třeba třeba nezacelí..

před 4043 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

.. presne takovou mam na nose ! :(
..a to rikavala vase teta, jo ? to tady zase bude" prezident " rozebirat celou vasi rodinu, jako nedavno … nekde myslim psal, jaky jste mel hrozne detstvi , kdyz vam rodice rikali, ze je spicka bananu jedovata .., nebo tak neco … a dovedete si predstavit, jaky detstvi jsem pak mela ja, kdyz me nasi rikali, ze kdyz budu jist pecky z jablek, ze mi vyroste v brise strom !!? -iv-

před 4043 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

no, proto já schávně některý věci pozměňuju, abych ho zmátl, třeba říkám teta ale myslím strejda.. :)

a pak se mu směju… ;)

před 4043 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

a ja ani dneska nevim, jestli se ty pecky smi jist , ( jestli jsou jedovaty ) nebo ne ..
:)

před 4043 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

myslíš ty vod wolkmena?

před 4043 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

:)

před 4043 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek