Pokročilý

Test z excelu a wordu na pracovním pohovoru?

Zitra jdu na pohovor, jehož součástí bude i menší test se znalostí excelu a wordu a práce s nimi. Již jsem s nimi pracoval, ale jen by mě zajímalo, co se v takovém testu, na pracovním pohovoru může objevit. Rád bych si pár věcí ještě předem zopakoval, ale nevím, na co se zaměřit.

Žádný Makra a podobně se v testu asi neobjeví, ale nějak nemám představu, co by se tam objevit mohlo ..

Poradite? Nějaké tipy a ták?

Odpovědi:

Pokročilý

Kdybych ten test vytvářel já, zajímala by mě především tvoje schopnost orientovat se v daném prostředí, získávat informace a improvizovat. Udělat tabulku, graf a použít funkci se naučí každý mamlas. To jestli člověk v programu umí nebo ne se pozná jen na praktickém úkolu který vyžaduje přemýšlení. Takže bych klidně sáhl po něčem složitějším a pozoroval bych postup tvého řešení.

Stříbrný

Mám doma jedno nebo dvě cédéčka z časopisu PPK a tam je test jak na word, tak na excel.
Po jeho dokončení je možnost vytisknutí certifikátu o znalosti.
Opravdu tam nejsou znalosti ani výpočtů, přesněji vzorců, ale jsou tam testy ze znalosti ovládání programu jako takového.
Nebylo by špatné si procvičit, co to znamená místní nabídka, lišta a další. Pak jakým způsobem označíš text, který chceš nějak upravit, popř. zkopírovat.
Je možné, že test který dostaneš bude jiný, ale nebál bych se toho a už vůbec ne, pokud jsi s programem pracoval.

Zlatý

Já bych se podíval do nějaké knihy co připravuje na zkoušku EDCL

něco hodně podobného bude i v tvém testu na pracovním pohvoru

Bronzový

Hele úplně jednoduše. Vezmi si nápovědu, najdi si co potřebuješ a udělej to tak, jako je to v tom návodu. Klidně před nima. Tím jim ukážeš, že až tě posadí před jinou verzi, kterou neznáš (nebo třeba úplně jiný sw na něco úplně jiného) tak se v něm zvládneš zorientovat (ne jako blbá středoškolačka (modelová situace, holky sorry) co měla na SŠ MSO 2003 a teď je v prdeli, protože u nich v práci mají MSO 2007). Já to tak udělal a neměl jsem problém, věc druhá je ta, že kirtérium pro moje přijetí nebylo to, jestli umím nastavit záhlaví a vytvořit graf...

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2415
Zlatý Drap 1488
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.