Dzejkob

Test z excelu a wordu na pracovním pohovoru?

Zitra jdu na pohovor, jehož součástí bude i menší test se znalostí excelu a wordu a práce s nimi. Již jsem s nimi pracoval, ale jen by mě zajímalo, co se v takovém testu, na pracovním pohovoru může objevit. Rád bych si pár věcí ještě předem zopakoval, ale nevím, na co se zaměřit.

Žádný Makra a podobně se v testu asi neobjeví, ale nějak nemám představu, co by se tam objevit mohlo ..

Poradite? Nějaké tipy a ták?

Odpovědi
SickBreed

Kdybych ten test vytvářel já, zajímala by mě především tvoje schopnost orientovat se v daném prostředí, získávat informace a improvizovat. Udělat tabulku, graf a použít funkci se naučí každý mamlas. To jestli člověk v programu umí nebo ne se pozná jen na praktickém úkolu který vyžaduje přemýšlení. Takže bych klidně sáhl po něčem složitějším a pozoroval bych postup tvého řešení.

JájsemRaibek

Mám doma jedno nebo dvě cédéčka z časopisu PPK a tam je test jak na word, tak na excel.
Po jeho dokončení je možnost vytisknutí certifikátu o znalosti.
Opravdu tam nejsou znalosti ani výpočtů, přesněji vzorců, ale jsou tam testy ze znalosti ovládání programu jako takového.
Nebylo by špatné si procvičit, co to znamená místní nabídka, lišta a další. Pak jakým způsobem označíš text, který chceš nějak upravit, popř. zkopírovat.
Je možné, že test který dostaneš bude jiný, ale nebál bych se toho a už vůbec ne, pokud jsi s programem pracoval.

Michal Kole

Já bych se podíval do nějaké knihy co připravuje na zkoušku EDCL

něco hodně podobného bude i v tvém testu na pracovním pohvoru

jpau

Hele úplně jednoduše. Vezmi si nápovědu, najdi si co potřebuješ a udělej to tak, jako je to v tom návodu. Klidně před nima. Tím jim ukážeš, že až tě posadí před jinou verzi, kterou neznáš (nebo třeba úplně jiný sw na něco úplně jiného) tak se v něm zvládneš zorientovat (ne jako blbá středoškolačka (modelová situace, holky sorry) co měla na SŠ MSO 2003 a teď je v prdeli, protože u nich v práci mají MSO 2007). Já to tak udělal a neměl jsem problém, věc druhá je ta, že kirtérium pro moje přijetí nebylo to, jestli umím nastavit záhlaví a vytvořit graf…