LLU

Termoska – má někdo nějaký typ ma kvalitní termosku?

Slyšela jsem,že z nějaké se uvolňuje olovo, další je špatná celá, nějak z toho nejsem moudrá

Nejlepší odpověď
Drap

Používám několik typů nerezových termosek už léta. Pokud je termoska z nerezu, nemá se oloo odkud vylučovat. Pro mne je tedy důležité, jak drží chlad či teplo. Samozřejmě, rozbory jsem nikde nenechával dělat.

Další odpovědi
bolak

Kolik litrů? Jakej materiál? Cenová kategorie?

Tady máš zatím výběr těch top na eruéce >>> http://termos­ky.heureka.cz/srov­nani-produktu--tescoma-sporty-nerez-termoska-1l_-_tescoma-sporty-termoska-s-pumpickou-2-2l_-_coleman-1l/?fromclipboard

Pokud máš nějaký speciélní požadavky, tak se mrkni do katalogu všech termosek >> http://termos­ky.heureka.cz/ a zaškrtej si kolonky. Pokud třeba chceš jen termosky s větším objemem jak 1,4 litru, klikneš na kolonku „více než 1,4 litru“, pokud chceš pouze výrobce husky, klikneš na kolonku „husky“ a pokud chceš aby ti to vybralo jen ty kusy, které neuvolňují olovo…tak prostě klikneš na kolonku „neuvolňují olovo“. Jak prosté…

(Olovo je velice otravný prvek.)

suaeda

<bolak> dal celkem slušné typy. Termosky od Tescomy raději nebrat. Odcházejí u nich uzávěry a navíc toto „značkové“ nádobí z Číny bůhví z čeho je to vyráběné. Už to není taková kvalita jako dřív.

Robert_PM

Používám Coleman. Doporučuji.

Protiva

S tím olovem už dejte pokoj. Spousta lidí ještě pije vodu z olověných trubek a nikomu to nevadí. Jestli jsi někdy viděla křišťálové skleničky, tak ty se vyrábějí z olověného skla. Nebo třeba dózy. http://www.ki­li.cz/doza-sklenena-08lkristalovo-olovene-sklo/d-75628/
To máš jako glutaman sodný, který někdo označil za škodlivý. Dává se všude, jenže je maskovaný pod jiným názvem.
Jsou to jenom kecy, a u některých vyloženě lživá reklama.
Př: Vodík je výbušný plyn, proto pozor na otevřený oheň v blízkosti vody!
Tak se nenech zblbnout.
Doplňuji:
Ještě jedna poznámka. Olovo se přidává do nerezové oceli kvůli lepší obrobitelnosti. Takže pozor na nerezové nádobí..

girl7

tak já doporučuji termosky od německého výrobce Alfi 😉
Vydrží nápoj 24 h teplý a 12 h studený a je z netoxického materiálu.

KvapilTT

To jsou tyto termosky, že? http://www.in­teligentni-termoska.cz/ter­mosky-bez-pitka
Tam jsem kupoval ted synovi tu termosku s pítkem.
Ted se dívám pro nějakou termosku pro mě do práce, tak asi koupím tam, ale už tu bez pítka :D

Jurek

Také mám odtamtud termosku, je kvalitní, snad je i nerozbitná :) Záruka několik let.

girl7

ano to jsou ony…
to pítko je perfekt pro děti…
No to kup bez pítka nebo by se ti ještě smáli :D