Andy.vlk

Terárium pro korálovku

Chceme si pořídit korálovku, ale nejsme si jisti tvarem terária. Proto se ptám jestli jí vyhovuje spíše takovéto terátium http://www.spo­kojenypes.cz/skle­nena-teraria/exoterra-terarium-sklenene-45-x-45-x-60-cm?id=17842 , které je prostorné hlavně na výšku nebo spíše takové http://www.spo­kojenypes.cz/skle­nena-teraria/exoterra-terarium-sklenene-90-x-45-x-45-cm?id=23784 , které je naopak více prostorné na šířku. Za odpovědi předem děkuji

Nejlepší odpověď
dědapetr

  • Jak velké terárium je potřeba pro chov korálovky?

Rozměry se udávají různé, ale jestliže bude mít terárium rozměry alespoň 65×40×30, pak by to mělo postačovat v případě nouze i pro chovnou skupinu 1,2

http://www.al­bino.cz/cfaq.htm

Další odpovědi
chudst

Nevim jakou koralovku, na internetu jsem nasel, ze koralovka sedlata nerada lozi po stromech (v nejhorsim kvuli koristi), radeji zije na zemi. Takze bych volil urcite spise prostornejsi na sirku, nez na vysku.
Doplňuji:
A odbornik na hady nejsem, takze pokud budete mit jinou koralovku, zeptejte se spise odbornika. Zde na Odpovedich nepredpokladam, ze se nekdo o hady extra zajima (nebo si toho nejsem vedom); takze jedine, co muzeme udelat, je udelat totez co vy: vygooglit si to. Vam ale doporucuji se zeptat u chovatele, u ktereho si to budete porizovat – ma s tim 100% zkusenost.

pokazdejinak

korálovka není stromový had, má radši vyhřívané kameny, takže to podlouhlé akvo se jí myslím bude líbit víc :)

Jon

spíše doporučuji si nechat udělat terárko na míru od odborníka. Já se obrátil na specialistu v chovu hadů a ten i terárko udělá a naprostá spokojenost i s terárkem, ale hlavně s chovatelem, který poradí i s výběrem hada atd… Má stránky www.chovamehady.cz tak jsou i na něho kontakty.