kosaaaak

Teplotní rozdíly v bytě

Máme v bytě veliké rozdíly v teplotě. V tuhle chvíli je v ložnici 30,2 stupně a v kuchyni je kolem 22 stupňě. Čím by to mohlo být a co se dá dělat, aby se teploty nějak vyhrovnaly a aby bylo jak v kuchyni tak v pokoji bylo kolem těch 25 st.?

PS: Otevřené dveře ani okna nepomáhají.
Doplňuji:
Nesvítí, žaluzie jsou zatažené.
Máme jak v pokoji tak v kuchyni plastová okna – v obou místnostech jsou na směrována na východ, ale zároveň také do ulice takže sluníčka k nám moc nedorazí. Jediná věc, která mě zatím napadla je že v kuchyni máme podlahu z kachlí a v pokojích jsou parkety, ale že by to způbilo takové velké rozdíly…

Nejlepší odpověď
beer

Pokud ti tam svítí sluníčko, rozhodně stáhni žaluzie !
Doplňuji:
Ohřívá povrch věcí uvnitř a teplota se zbytečně zvětšuje. Stačí žaluzie jen „pootočit“ – ať tam nemáš tmu..

Další odpovědi
Berušinka

Tak předpokládám, že ložnice je třeba na jižní straně, kam paří slunko. Kuchyni můžete mít někde „zastrčenou“, kam se slunko „nedostane“, a proto není tak rozpálená.
Teploty jentak nesrovnáš/nevy­rovnáš.

www

A víš, že to může být také těma kachlema – jedno k druhýmu a rozdíl je hned.

Michal Kole

To by mělo být právě naopak

Kachličky jsou keramika a ta dobře akumuluje teplo (v akumulačních kamenech, jsou cihly, které se v noci nahřejí a pak přes den se ventilátorem fouká teplo ven) a dřevěné parkety jsou dobrá izolace.