Amie

Teplota vs. podchlazeni

ahoj.
zajimalo by me, jaky je rozdil mezi teplotou (38) a podchlazenim (35). jiz par let mam to tak ze teplota kdyz mi neni dobre temer vzdy klesne a na i obycejnych 37 nevystoupa snad nikdy. notmalni mam 36,7. je mezi tim nejaky rozdil nebo kazdy organizmus reaguje jinak.
dekuji za odpoved
Doplňuji:
Jen pro upřesnění – tím, že mi teploty nestoupají znamená, že mi klesají. Obyčejně mám tak 36,1, ale naposledy jsem si naměřila v puse i 35,2 tuším. stav jako při chřipce – vyčerpání, bolest celýho těla a dva dny jsem témeř non stop proležela.

Nejlepší odpověď
anonym

Ahoj, Amie.
Je třeba si uvědomit, co to teplota vlastně je a co se v organizmu při jejích změnách děje. Teplota kolem 36,5 stupně může být u různých osob o desetinky stupně odlišná. To znamená, že reakce organizmu u Tebe je už 36,5, kdy se vlastně projevuje podchlazení a 36,9 už začíná být zvýšená teplota. Za horečku se berou hodnoty nad 37 stupňů.
Tvůj organizmus si zřejmě s nemocemi umí rychle a dobře poradit, proto k výkyvům teploty nedochází. Buď ráda, že máš kvalitní imunitní systém.
Nemusíš se obávat, že je něco v nepořádku, pokud budeš mít zápal plic, nebo budeš mít silnou chřipku ani Tebe pořádná horečka nemine.
Kdybys měla problémy se srdcem, při kontrole by lékař na něco určitě přišel. Hodně napovídá krevní tlak a také tepová frekvence.
A ještě k tomu podchlazení na 35 stupňů, to už by bylo hodně silné podchlazení a vyžadovalo by vyšetření u lékaře. Pod 36 stupňů by se teplota dostat neměla.

Amie, za normální se bere kolísání teploty směrem nahoru i dolů v rozpětí do půl stupně.(Tj. ty dvě desetinky nahoru nebo dolů. Každý má vlastní teplotu na jiné hodnotě. Pokud je odchalka vyšší, znamená to, že v organizmu se něco děje. Varovný signál ale tělo vysílá až překročením hranice 37 stupňů. Krátkodobě může teplota poklesnout i pod 36 stupňů. Ale tento stav by měl mít rozumné opodstatnění (stav po obkladech na sražení teploty, po pocení se apod.). Ikdyž teplotu nemáte, můžete být nemocná a může Vám být skutečně špatně. Tohle bude nejlépe při příští návštěvě zdravotního střediska zkonzultovat s Vaším lékařem.

Další odpovědi
iceT

Tady je nějaké vysvětlení,hned v první odpovědi
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-je-normalni-telesna-teplota-cloveka-neco-malo-pod-37oc

mosoj

Teploty pod 37oC jsou normální tělesné teploty. Pokud se neměříš dnes zatracovaným rtuťovým teploměrem a měříš se digitálním, doporučuji si vyčlenit jeden teploměr pro sebe a měřit si teplotu v ústech ( jde to rychle, spolehlivě a není nutná žádná teplotní korekce).
Digitálním v podpaždí budeš vždy „podchlazená“. Běžně se má k naměřené teplotě digitálním teploměrem přičítat 0,5 oC.

To že člověk nemívá při onemocnění teploty, nesvědčí o dokonalém imunitním systému, ale spíš o jeho nějakých nedostatcích. Není se ale třeba znepokojovat. Osobně od určité doby také nemívám teploty při nachlazení a chřipkách.Dřive ano.
Zvýšená tělesná teplota je obranná reakce těla proti bakteriím a virům. je všeobecně známo že pokud se projeví zvýšená teplota, onemocnění trvá kratší dobu. Pokud onemocnění nedoprovázejí teploty trvá déle než se s nemocí tělo vypořádá.

Norm. tělesné teploty zdravého člověka se liší.
každý člověk má jinak nastavený termoregulační systém.

Zbynas

Můžeš mít asi potíže se srdcem, když pracuje pomalu, pomaleji se prokrvuješ, což může mít za následek pokles teploty. Doporučuji navštívit kardiologa.

IK

Můj imunitní systém má vážné problémy. Horečky mě opustily někdy před 30 lety a od té doby tělo podléhá a přechozených infekcí přibývá. Naposledy jsem dvakrát přechodila Boreliozu a myslela že umřu jak mi bylo a vypovídalo mi v organizmu kde co. Určitě bych to nepodceňovala. To že nemoc trvá déle je jen vnější projev a čekat až tě porazí nějaká infekce která se tak lehko sama nevzdává mi připadá lehkomyslné. Teplota se dá vyprovokovat tím že tělo sama zahřeješ, ale určitě se zaměř na prevenci a podporu imunitního systému. To je už delší vysvětlování jak na to.