MarketaPaz

Teplota varu manganistanu draselného?

Jaká je teplota varu Manganistanu draselného? Ve škole jsem dělala prostou destilaci, kdy jsem jej rozpustila ve vodě. Ovšem nemůžu přijít na to, proč roztok manganistanu draselného vřel při teplotě 99°C.

Odpovědi
marci1

Teplota varu [°C]: > 240 °C ?

Zdroj: http://www.ghcin­vest.cz/files/u­ploaded/UserFi­les/File/soubo­ry/certifikace/bez­plisty/chlor%20a­%20ostatni/GHC%20Man­ganistan%20dra­selny_BL%20Rev%­202009.pdf

Emefej

Manganistan draselný nemá žádnou teplotu varu. Ten odkaz od marci1 je nesmysl.

Quimby

Protože má voda teplotu varu 100°C?

mosoj

Předně si ujasni co je destilace. Destilace je oddělování směsi látek, které se liší bodem varu alespoň o 20oC. Voda má bod varu nižší než manganistan K. a tak se začala vypařovat dříve. Kondenzát který vznikl musel být bezbarvý !! Takže k oddělení došlo a to byl smysl tvého pokusu.

Lamalam

Teplota varu manganistanu draselného je nesmysl. Maganistan draselný je krystalická látka, která se při teplotě 200–240°C termicky rozloží na manganan:
2KMnO4 = K2MnO4 + MnO2 + O2
Při prudkém zahřátí na vyšší teplotu (cca 500–700°C) se rozkládá na manganičnan:
3KMnO4 = K3MnO4 + 2MnO2 + 2O2