Miroslavst

Teplota na planetách

Zde text: „Strana přivrácená ke slunci je vystavena teplotám kolem 10 000 stupňů Celsia, zatímco odvrácená polokoule je mnohem chladnější.“
Je to možné? To by vlastně ta polovina planety byla jen magma, které drží na planetě přitažlivost. Chápu to dobře? 10tisíc °C přeci nemůže nic vydržet a musí se roztavit.

Nejlepší odpověď
mosoj

10 000 0C je povrchová teplota nejteplejších ( modrých hvězd ). Planeta je o něčem jiném. Pokud je to takto napsáno je to zřejmě myšleno že přivrácená strana planety je vystavena teplotám 10 000 0C na povrchu hvězdy, ale nic se nemluví o povrchové teplotě planety. Všechno je to o vyjadřování a schopnosti sdělit informaci, což dnes neumí ani redaktoři.
A´t žije naše vynikající školství. Nezachránily to ani množiny.