LucinkaLLL

Tepelný vodič – fyzika

Co mám napsat do referátu na fyziku o tepelném vodiči, když na internetu jsou o něm pouze dva odstavce? Prosím poraďte.
Doplňuji:
Jenomže ty dva odstavce je málo :(

Odpovědi
Kelt

To že někde nenajdu odpověď na svou otázku neznamená, že otázka nemá odpověď.
Tak jako jsou látky, které vedou elektrický proud, mají určitou konstantu měrného odporu, nebo měrné vodivosti, existují látky, které vedou teplo a nějakým způsobem je definována teplotní vodivost, existují tabulky, kde jsou tyto vodivosti vyjádřeny konrétními čísly a jednotkami. Dej si do horkého čaje dřevěnou vařečku a kovovou lžičku a v každé ruce drž jednu věc. Ta kovová lžička tě bude v ruce pálit, dřevěná vařečka ne a to proto, že kov je lepší vodič tepla než dřevo. Ale o tom musí být mnoho informací jak na internetu, tak i třeba v nějaké učebnici fyziky. Je smutné, že dostaneš otázku typu 1 + 1 = 2 a nenapadne Tě, že i 5 – 3 = 2.

HonzikPernik

Ty dva odstavce tam napiš. ;)
Doplňuji:
Nikdo nedefinoval, co je málo, co není. Z toho si hlavu nedělej ;)

Hamon

Dej nadpis do googlu a podívej se na (nyní) druhý odkaz – tepelná vodivost. Snad ti to bude inspirací.

mosoj

Přečti si toto, případně doplň tím co znáš.

http://www.techma­nia.cz/edutori­um/art_expona­ty.php?xkat=fy­zika&xser=4d6f­6c656b756c6f76e12066797a­696b61h&key=309

LucinkaLLL

Děkuji moc za odpověď, Kelt. Použiji to jako pokus. Díky!