Pokročilý

Tepelné čerpadlo.

Máte,prosím, někdo nějaké zkušenosti s tepelným čerpadlem,konkretně "vzduch-voda"?Děkuji.

Odpovědi:

Zlatý

Při plusových teplotách dobré. Aby to topilo i pří mínusových je třeba aby tepelné čerpadlo mělo velmi výkonný motor 3- 5 kW !! Při hlubokých mínusových teplotach je třeba do topného okruhu (voda) topit ještě elektrickou vložkou. Zaleží také na tepelné ztrátě bytu ( domku).

Zde je třeba si nechat udělat podrobný rozbor nákladů na chod motoru a topné vložky, aby to nebylo dražší než klasika.
Doplňuji:
Dražší by to být nemělo, ale aby byla nějaká úspora !!!

Pokročilý

Zkušeností s tepelným čerpadlem vzduch-voda mám poměrně dost. Chtělo by to ale otázku trochu konkretizovat ;o)

dobrý den velmi záleží na výrobci tepelného čerpadla jsou i tepelná čerpadla vzduch-voda které dokáží pokrýt tepelnou ztrátu domu po celý rok bez ohledu na venkovní teplotu rozdělují se na několik kategorií a to: tepelné čerpadlo start-stop (neregulovaný výkon čerpadla jen nula nebo sto % výkonu) potom pseudo invertní zařízení která se tváří jako s proměnlivým řízením výkonu kompresoru (z pravidla jen cca 3až5 stupňů výkonu např. 40%-60%-75%-100%výkonu) nebo plně invertní kde řídí výkon frekvenčním měničem plně variabilně od 30hz do 106hz čerpadla o-100% zpravydla topí do cca -5°C poté je potřeba elektrická bivalence (elektro patrona ) poté jsou čerpadla s invertním řízením bez přímého nástřiku chladiva kdy tento systém dokáže topit do cca -15°C a poté jsou čerpadla s přístřikem chladiva do kompresoru a ta jsou schopná topit do cca -20°C bez potřeby sepnutí bivalence s pozdravem Petr Kmoníček

Petras1: a vyplati se tepelne cerpadlo? Navratnost? Planuji stavet drevostavbu http://www.rdrymarov.cz/… a vychazi mi zatim asi nejelepsi volba elektro kotel + kamna s teplovodnim vymenikem + podlahove vytapeni. U tepelneho cerpadla me porad vychazi navratnmost cca 15 let a to nevim, zda do te dobe neklekne kompresor, elektronika apod. Dekuji

Objevila jsem tepelná čerpadla http://technika.karnool.cz/…
Píší se tam zajímavé informace...

Já s ním mám dobré zkušenosti, chce to koukat na výkon a jednoduše si spočítat náklady. Pro RD jsou dobrá tepelná čerpadla Mladá Boleslav http://www.ac-heating.cz/… Ještě před výběrem není od věci poradit se s někým, kdo tepelné čerpadlo už má. Dneska už ho má skoro každý, takže by to neměl být takový problém

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 926
Zlatý mosoj 861
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 296
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 234
Zlatý annas 224

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.