maruš

Tepelné čerpadlo.

Máte,prosím, někdo nějaké zkušenosti s tepelným čerpadlem,konkretně „vzduch-voda“?Děkuji.

Odpovědi
mosoj

Při plusových teplotách dobré. Aby to topilo i pří mínusových je třeba aby tepelné čerpadlo mělo velmi výkonný motor 3– 5 kW !! Při hlubokých mínusových teplotach je třeba do topného okruhu (voda) topit ještě elektrickou vložkou. Zaleží také na tepelné ztrátě bytu ( domku).

Zde je třeba si nechat udělat podrobný rozbor nákladů na chod motoru a topné vložky, aby to nebylo dražší než klasika.
Doplňuji:
Dražší by to být nemělo, ale aby byla nějaká úspora !!!

Vseznalek88

Zkušeností s tepelným čerpadlem vzduch-voda mám poměrně dost. Chtělo by to ale otázku trochu konkretizovat ;o)

Petras1

dobrý den velmi záleží na výrobci tepelného čerpadla jsou i tepelná čerpadla vzduch-voda které dokáží pokrýt tepelnou ztrátu domu po celý rok bez ohledu na venkovní teplotu rozdělují se na několik kategorií a to: tepelné čerpadlo start-stop (neregulovaný výkon čerpadla jen nula nebo sto % výkonu) potom pseudo invertní zařízení která se tváří jako s proměnlivým řízením výkonu kompresoru (z pravidla jen cca 3až5 stupňů výkonu např. 40%-60%-75%-100%výkonu) nebo plně invertní kde řídí výkon frekvenčním měničem plně variabilně od 30hz do 106hz čerpadla o-100% zpravydla topí do cca –5°C poté je potřeba elektrická bivalence (elektro patrona ) poté jsou čerpadla s invertním řízením bez přímého nástřiku chladiva kdy tento systém dokáže topit do cca –15°C a poté jsou čerpadla s přístřikem chladiva do kompresoru a ta jsou schopná topit do cca –20°C bez potřeby sepnutí bivalence s pozdravem Petr Kmoníček

Silenoz666

Petras1: a vyplati se tepelne cerpadlo? Navratnost? Planuji stavet drevostavbu http://www.rdry­marov.cz/nova-101 a vychazi mi zatim asi nejelepsi volba elektro kotel + kamna s teplovodnim vymenikem + podlahove vytapeni. U tepelneho cerpadla me porad vychazi navratnmost cca 15 let a to nevim, zda do te dobe neklekne kompresor, elektronika apod. Dekuji

Bukvice

Objevila jsem tepelná čerpadla http://techni­ka.karnool.cz/te­pelna-cerpadla
Píší se tam zajímavé informace…

karfigol

Já s ním mám dobré zkušenosti, chce to koukat na výkon a jednoduše si spočítat náklady. Pro RD jsou dobrá tepelná čerpadla Mladá Boleslav http://www.ac-heating.cz/tepelna-cerpadla-mukarov-mlada-boleslav-49 Ještě před výběrem není od věci poradit se s někým, kdo tepelné čerpadlo už má. Dneska už ho má skoro každý, takže by to neměl být takový problém

tyna.ryglova

Dobrý den, my máme také tepelné čerpadlo. Co byste potřeboval vědět? To naše má za sebou první zimu a jsem s vytápěním spokojeni. Jelikož bydlíme nedaleko Hradce Králové, tak jsme hledali tepelná čerpadla Hradec Králové, abychom si pro něj mohli dojet. Našli jsme ho na https://www.recu-clim.cz/tepelna-cerpadla-hradec-kralove a investice nelitujeme. Určitě se ta vyšší vstupní částka vyplatí.

Peky73

Dobrý den, zkusím oživit diskuzi. Nemáte doporučení na spolehlivého dodavatele tepelného čerpadla v Plzeňském kraji? Děkuji

LenkaP

My jsme před letošní topnou sezónou nechali instalovat TČ Mitsubishi od společnosti Tenaur ( https://www.te­naur.cz/tepel­na-cerpadla/ ) a byli jsme se vším spokojeni…rychlá domluva, skvělý přístup, instalace proběhla rychle až jsem se divila :D Takže s klidným svědomím je mohu doporučit.

Kamilovo

My jsme si jej pořídili asi tak před rokem přes https://master­therm.cz/tepel­ne-cerpadlo/ a naprostá spokojenost. Tepelná čerpadla dokážou cenu za vytápění srazit na minimum, což se u nás projevuje vážně skvěle. Platíme sotva polovinu co předtím.