Awe

Teoretická transplantace

Kdyby to šlo, a můž si nechal z důvodů neplodnosti transplantovat cizí varlata,byl opět plodný a splodil potomka.Bylo by dítě jeho?Nebo by produkce spermií patřila dárci i s jeho DNA?

toto mě jen tak napadlo při koukání jedné komedie

Odpovědi
MK44

Teoretická odpověď

Pokud byste byl radši koukal na Pasti, pasti, pastičky, věděl byste, „že je to tak jemné ústrojí, že Vám ho nikdo nepřišije“. Transplantační věda sice pokročila, takže je to dnes teoreticky možné, ale nepraktikuje se to. Nikdo to nechce, takže to ani nikdo pořádně neumí. Spermie by nesly DNA dárce. Pokud se provádí implantace varlat, pak pouze silikonových.

Chcete-li se stát dárcem, řádně si to právně ošetřete, abyste se neuplatil na alimentech ženským, které jste v životě neviděl 😉

marci1

Alogenní transplantace varlat je sice možná, ale eticky zatím nepřijatelná. A hlavně po ní (aspoň zatím) neexistuje žádná poptávka. Varlata totiž vždycky vyrábějí jen sperma nesoucí dědičnou informaci svého biologického majitele a tudíž by dítě patřilo dárci i s jeho DNA.
http://www.ma­xim.cz/cirkus-maximus/divny-svet/transplantace-varlat

arygnoc

teoreticky sa dá transplantovať i mozog (alebo celé telo mozgu?).

teoreticky i kocka môže byť guľatá (kostka může být kulatá).