Avatar uživatele
led

Tento týždeň sa nám vrátila naša moreplavkyňa z cesty okolo sveta. Plavila sa zo Stredozemného mora, cez Atlantik,

Panamu, na nový Zeeland, cez Indické more, Červené more naspäť do Stredozemného mora.
Teraz otázka:
mohla naša plavkyňa pri naháňaní morského boha Neptúna, krycím menom Poseidona, vidieť súčasne Polárku a Južný kríž? Kde? Jeden, alebo viackrát?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 9Pro koho je otázka zajímavá? vagra, kapka, iceT, Andělé, hanulka11, hanny 2, anonym, anonym, briketka10 před 4393 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Mila Led , vase moreplavkyne se chysta do hvezdarny. Dodnes je presvedcena , ze v Sydney videla maly vuz ( ale i celou oblohu ) nejak obracene a chce se na to zeptat. ( nebyla opila ). Zaroven vi, ze v Australii zcela jiste Polarku nevidela, prestoze ji neustale hledala. 🙂
Pak je mozne, ze mozna nekde na rovniku by mohla videt oboji… Polarku i Jizni kriz ? Ale to me napada az ted, po precteni vasi otazky.
A diky. Mozna uz ani do hvezdarny nebudu muset jit. Mozna se to dozvim ted od vas. 🙂 -iv-

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Je sice možné že malý vůz emigroval ( dnes je možná každá blbost),
ale iv vyděla zřejmě souhvězdí Delfín.
http://lada.chy­trackova.sweb­.cz/space/czech/naz­vy.htm
Doplňuji:
Tak ne, kecám. Už mlčím, moje znalosti o opbloze jsou bídné ..!!!

http://geneze­.info/astrono­mie/souhvezdi­.htm

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
led

Ad -iv- videli ste iné súhvezdia než doma

před 4393 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Mila led, to je prave to. ! Ze me se zdalo, ze vidim uplne vsechna jina souhvezdi. :) Led, ja nejsem moc chytra . I u nas poznam jen maly a velky vuz a Severku … , tak vam na tohle neumim odpovedet. Ja jsem to zrovna vcera psala " jedne nasi " kolegynce, ze pujdu do planetaria. Lezi mi to v hlave , ze jsem videla jakoby uplne cizi oblohu.
Rikala jsem to neteri ( ta je v nasi rodine jedina chytra ) , a ta mi rikala, ze to neni mozny. 🙂 Tak nevim.
I slunce, mesic .. vsechno se mi zdalo, ze vychazi, zapada nejak jinak. 🙂 No, me tak nekam poslat. Tak leda se valet na slunicku ! A to muzu i u nas na Hracholuskach. 🙂

  • iv-

před 4393 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek