led

Tento týždeň sa nám vrátila naša moreplavkyňa z cesty okolo sveta. Plavila sa zo Stredozemného mora, cez Atlantik,

Panamu, na nový Zeeland, cez Indické more, Červené more naspäť do Stredozemného mora.
Teraz otázka:
mohla naša plavkyňa pri naháňaní morského boha Neptúna, krycím menom Poseidona, vidieť súčasne Polárku a Južný kríž? Kde? Jeden, alebo viackrát?

Nejlepší odpověď
anonym

Mila Led , vase moreplavkyne se chysta do hvezdarny. Dodnes je presvedcena , ze v Sydney videla maly vuz ( ale i celou oblohu ) nejak obracene a chce se na to zeptat. ( nebyla opila ). Zaroven vi, ze v Australii zcela jiste Polarku nevidela, prestoze ji neustale hledala. 🙂
Pak je mozne, ze mozna nekde na rovniku by mohla videt oboji… Polarku i Jizni kriz ? Ale to me napada az ted, po precteni vasi otazky.
A diky. Mozna uz ani do hvezdarny nebudu muset jit. Mozna se to dozvim ted od vas. 🙂 -iv-

Další odpovědi
mosoj

Je sice možné že malý vůz emigroval ( dnes je možná každá blbost),
ale iv vyděla zřejmě souhvězdí Delfín.
http://lada.chy­trackova.sweb­.cz/space/czech/naz­vy.htm
Doplňuji:
Tak ne, kecám. Už mlčím, moje znalosti o opbloze jsou bídné ..!!!

http://geneze­.info/astrono­mie/souhvezdi­.htm

led

Ad -iv- videli ste iné súhvezdia než doma

anonym

Mila led, to je prave to. ! Ze me se zdalo, ze vidim uplne vsechna jina souhvezdi. :) Led, ja nejsem moc chytra . I u nas poznam jen maly a velky vuz a Severku … , tak vam na tohle neumim odpovedet. Ja jsem to zrovna vcera psala " jedne nasi " kolegynce, ze pujdu do planetaria. Lezi mi to v hlave , ze jsem videla jakoby uplne cizi oblohu.
Rikala jsem to neteri ( ta je v nasi rodine jedina chytra ) , a ta mi rikala, ze to neni mozny. 🙂 Tak nevim.
I slunce, mesic .. vsechno se mi zdalo, ze vychazi, zapada nejak jinak. 🙂 No, me tak nekam poslat. Tak leda se valet na slunicku ! A to muzu i u nas na Hracholuskach. 🙂

  • iv-