DIH

tenisové podání

Je možné při tenisovém utkání podávat spodem.? Nebo je v tenis. pravidlech že podání smí být jen horem, podání spodem použil T. Berdych při utkání s V. Pospisilem a nebyl mu uznán.

Nejlepší odpověď
mikee.nikee

Je to možné, sbírám míčky na tenise, takže to vím. ;)

cochee

Podání spodem je legální, jinak Berdychovi to údajně rozhodčí neuznal kvůli nějakému novějšímu pravidlu (které přesně neznám) o časovém limitu mezi ukončením jednoho míče (fiftýnu) a podáním na další.

bolak

no nevím nevím, údajně mu hned po odehraném míčku říkal: „takhle podávat nesmíte“..

cochee

http://sport.id­nes.cz/tenista-berdych-podaval-v-montrealu-spodem-fke-/tenis.aspx?c=A130809­_124808_tenis_elv a hlavně příslušná čtenářská diskuze

kapka

a neříkal náhodou „takhle nadávat nesmíte“ ? 🙂