ANONYMKA-248

tenisová raketa

Chtěla bych se zeptat jak mám postupovat při nákupu rakety pro 12-letou holčičku někde jsem slyšela že se to vybírá podle výšky co je na tom pravda? a je v hodné jí koupit raketu od Wilson? prosím poraďte mi!

Odpovědi
hanulka11

to je milá ANONYMKO-248 docela obřad
Jak vybrat správnou tenisovou raketu?

Jako první věc, kterou bychom měli zvážit při pořízení tenisové rakety je uvědomění si

vlastní herní úrovně. Je to důležité proto, abychom se nedopustili časté chyby, a tou je

nákup rakety, s kterou hrají naši oblíbení profesionálové (ikdyž my s tenisem začínáme).

Obecně se herní úrovně v tenisu dělí na začátečníky, mírně pokročilé, pokročilé,

závodní hráče a profesionály.

Přičemž začátečníci (můži i ženy) by měli volit raketu o váze cca 250g (ženy i méně),

velikost hlavy by měla být někde od 700 cm2 výše. Tady je velice důležitý komfort

rakety, tzn. čím větší hlava tím i větší sweet spot (ideální plocha pro trefení míče).

Mírně pokročilí tenisté si mohou vybírat rakety někde od 250 – 260g, velikost hlavy by

se měla pohybovat kolem 670–700 cm2.

Pokročilí hráči by měli vybírat raketu o váze 260 – 285g, a velikost hlavy rakety by

se měla pohybovat někde kolem 670 cm2.

Poslední dvě kategorie se a tj. závodní hráči a profesionálové se vzájemně prolínají.

Dospělí závodní hráči často hrají s raketami jako profesionálové. U těchto

raket se váka pohybuje od 290 g až po cca 340g. Velikost hlavy bývá

nejčastěji mezi 645 – 600 cm2.

Obecně platí, že čím menší hlava rakety, tím větší

přesnost úderu, ale s takovouto raketou je potřeba vyvynout větší sílu

při trefení míče. V druhém případě platí, že čím větší hlava rakety,

tím větší sweet spot (ideální plocha pro trefení míče) a tím je i menší

potřeba vyvynutí sily, na úkor menší kontroly nad míčem.

Další důležitou věcí při výběru rakety je volba velikosti držadla.

Velikosti gripů jsou od 0–5.

Velikost gripu 0 – děti 4–8 let

1 – děti 9–11 let, ženy s malou rukou

2 – standartní velikost pro ženy

3 – nejčastěji volená velikost u mužů

4 – pro hráče s velkou dlaní a dlouhými prsty

5 – " hodně velká.......
dál čti v odkaze
http://www.tenis-shop.net/jak-nakupovat/