allayne

Ten, kdo to ví, má můj obdiv 😁

Proč říkají angláni či amíci při ,,není zač" — welcome? 😁

Nejlepší odpověď
quentos

Pokusím se odpovědět ze své pozice anglisty a překladatele.

Ono „welcome“ nezamená jen „buď vítán“. Zde nejspíš bude odpověď „you are welcome“ (plná verze onoho „welcome“) ve smyslu „není zač“ souviset s vazbou „to be welcome to + inf“ (ráčit, jen račte apod.). Odpovídala by tedy velmi volně odpovědi „k vašim službám“ (či náš zastaralý „služebníček“).

Další odpovědi
panenka

Ted jsem dívala a welcome znamená není zač tak proto říkají welcome.

Miroslavst

http://cs.wik­tionary.org/wi­ki/welcome
ale nevím jestli toto jste chtěla slyšet

mojitek

wellcome znamena vitejte.A odpoved na Thak you.....you are wellcome znamena -jste vítán.Tedy ve smylu našem -neni zac. Ovsem proc se ptaji -how are you(jak se máte) ..kdyz je to ve skutecnosti vubec nezajima,a ani necekaji ze jim na to odpovite.. doopravdy nechapu(a ze je to jen fraze jaksi vim). Logicky by misto -jak se mate..- meli alespon rici -doufam ze se mate dobre…