886paja12345

ten,kdo se snaží být vždycky ve všem první je.....?

Nejlepší odpověď
led

Jednoznačne otázku nemožno doplniť. Treba rozlíšiť dôvod, akým spôsobom a v čom chce byť prvý.
Byť prvým bez použitia nečestných spôsobov je prejav súťaživosti, schopností, ale pri použití podvodu, násilia je to už prejav podvodníka, násilníka nehodného oslovenia „človek“.
Aj ten na poctivo dosiahnutom druhom mieste na čele peletónu, vlastne dosiahol viac, ako ten prvý, podvodník, ktorý predbehol ostatných pomocou akéhosi dopingu. Neplatí to len v športe, ale aj v každej sfére života. Dobré svedomie, pokoj duše, totiž podvodom nezískate.
Doplňuji:
Ten, kto sa podvodne dostal na čelo, nie je pripravený na to byť prvým, neustále sa musí obzerať za seba, aby ho nikto nepredbehol. Má neustály strach zo straty prvenstva a preto sa nedokáže pozerať pred seba i okolo seba a na najmenšej prekážke sa potkne.

Další odpovědi
briketka10

Vlezdo…:-D

MonkeyKing

Idiot

bolak

soutěživý

marci1

Ten, kdo se snaží být vždycky ve všem první je vlastně „chudák“. Myslím si, že kvůli tomu si nedokáže ani užívat života. 🙂

honza19hk

řitilezec

atena11

soutěživý