MK44

Televizor – sluchátka a PIP. Doporučíte?

Dobrý den,

můžete někdo doporučit televizor DVB-T s uhlopříčkou 32´´ (pokud možno full HD, 100Hz, scart, PVR), který by měl obě následující vlastnosti?

  1. Výstup na sluchátka se samostatným ovládáním (nebo analogový audio výstup využitelný pro sluchátka) tak, aby sluchátka měla nastavitelnou hlasitost nezávisle na hlasitosti zabudovaných reproduktorů,
  2. PIP (zdrojem signálu pro hlavní okno by měl být scart, pro vnořené okno pak interní DVB-T).

Děkuji
Doplňuji:
Zdravím,
se sluchátky samotnými by nemusel být problém. Co jsem si všimnul, tak Panasoniky a Sharpy mají cinchový audio výstup, a Philipsy (alespoň některé modely) dokonce samostatné ovládání hlasitosti sluchátek, ale nemají PIP. Samsungy zase mají PIP, ale po zasunutí jacka sluchátek se odpojí zabudované repro a jiný analogový audiovýstup prý nemají. LG a Toshiby zřejmě nemají ani jedno.

Potřebuju, aby reproduktory hrály tak, aby se netřásly stěny, a nedoslýchavá osoba si nastavila sluchátka dle potřeby.
PIP by se doma hodil. Chtěl bych pro něj využít set-top-box, který po koupi nového televizoru zůstane bez užitku, jako externí zdroj. Ale např. Samsungy prý vyžadují pro PIP připojit externí zdroj přes HDMI nebo
komponentní cinche. Samozřejmě, že STB má pouze SCART a kompozitní cinche. Takže návrh, jak to řešit je vítán.
Nehledám nějaké drahé finesy, jimiž komerční boom 3D a internetového připojení nešetří, poohlížím se po nižší až střední cenové úrovni.
Terestriální HD je v Evropě na spadnutí, byť připouštím, že v našich končinách leccos padá dost dlouho. Ale už se to asi rok testuje i u nás. Takže nyní zakoupený televizor by se toho mohl dožít, budu-li mít štěstí na dobrý kus. Předpokládám, že TV stanice se přizpůsobí trendu, kdy se kupují stále delší uhlopříčky a HD, takže např. titulky budou na standardním rozlišení špatně čitelné. Nebo předpokládám špatně?

Díky za každou smysluplnou odezvu, MK

Nejlepší odpověď
Děda Louda

Se sluchátky by neměl být problém.
Ďábelská kombinace dvou DVB-T je jiná věc. TV umožňující PIP musí mít dva tunery, tudíž bych předpokládal, že je pro tento provoz zařízena již z fabriky.
Nic proti gustu, ale mě přijde PIP režim dost schizoidní.
Otázka Full HD je v případě sledování televizního vysílání v našich končinách asi zbytečný luxus, jehož efekt je diskutabilní, využitelný spíše pro vlastní zdroje signálu, např. BR.
Ne všechno, co je drahé, musí být zrovna to nejlepší.

Další odpovědi
P.T.

  1. Philips TV určitě. Letos nejlepší poměr kvalita/cena. Konkrétně vámi zmiňované parametry má model xxPFL6606H nebo 6606K (navíc DVB-S2 tuner; xx = úhlopříčka v palcích)
  2. PIP je při EPG zbytečnost, při externích zdrojích se může hodit. Ale co vím,tak TV od jakéhokoliv výrobce musí mít ext. zdroj při PIPu připojen přez HDMI nebo komponent. Co si já osobně neumím představit je druhý STB jako externí zdroj (další ovloadač). Ono je taky otázka k čemu. Jen pro sledování? K nahrávání?

Terestriální HD je v Evropě možná na spadnutí,ale ve finále bude odsunuto na 2.-3. kolej,protože pokud někdo chce kvalitní HD a ne „HD za každou cenu“ (v tomto případě za cenu 0,–), sáhne po kabelovce nebo satelitu. Každopádně HD vysílání není vysíláno ve FullHD. FHD vysílá max.Japonsko a vybrané kabelové kanály v Americe,o dalších jsem ještě nic nezaslechl. U nás to vidím tak,že padat to bude hoooodně dlouho,ve formátu MPEG-4 bude vysílat Nova,Prima a ČT a šlus. Zbytek bude buď na satelitu nebo kabelovce. A to jsem ještě nezmínil ne/možnost příjmu zahraničních HD kanálů, to už nemá smysl o ter.příjmu mluvit. Každopádně pro HD stanice je 32" obrazovka malá (za předpokladu,že nesedíte dál než do 2 metrů a nejste omezen prostorem). Na HD kanály je pro +/- 3 metry ideál 40" – 50".

MK44

Zdravím,
se sluchátky samotnými by nemusel být problém. Co jsem si všimnul, tak Panasoniky a Sharpy mají cinchový audio výstup, a Philipsy (alespoň některé modely) dokonce samostatné ovládání hlasitosti sluchátek, ale nemají PIP. Samsungy zase mají PIP, ale po zasunutí jacka sluchátek se odpojí zabudované repro a jiný analogový audiovýstup prý nemají. LG a Toshiby zřejmě nemají ani jedno.

Potřebuju, aby reproduktory hrály tak, aby se netřásly stěny, a nedoslýchavá osoba si nastavila sluchátka dle potřeby.
PIP by se doma hodil. Chtěl bych pro něj využít set-top-box, který po koupi nového televizoru zůstane bez užitku, jako externí zdroj. Ale např. Samsungy prý vyžadují pro PIP připojit externí zdroj přes HDMI nebo
komponentní cinche. Samozřejmě, že STB má pouze SCART a kompozitní cinche. Takže návrh, jak to řešit je vítán.
Nehledám nějaké drahé finesy, jimiž komerční boom 3D a internetového připojení nešetří, poohlížím se po nižší až střední cenové úrovni.
Terestriální HD je v Evropě na spadnutí, byť připouštím, že v našich končinách leccos padá dost dlouho. Ale už se to asi rok testuje i u nás. Takže nyní zakoupený televizor by se toho mohl dožít, budu-li mít štěstí na dobrý kus. Předpokládám, že TV stanice se přizpůsobí trendu, kdy se kupují stále delší uhlopříčky a HD, takže např. titulky budou na standardním rozlišení špatně čitelné. Nebo předpokládám špatně?

Díky za každou smysluplnou odezvu, MK

(Sorry, reakci jsem vložil přes špatné tlačítko do rozšíření otázky a sem překopíroval, jeden se pořád učí 🙂 )