Mirrdos

Televize mi problikne a změní rozlišení. Čím to je?

Televize mi problikne a změní jako by obraz, formát je jiný, jakoby horší rozlišení, děje se to čím dál častěji i při hraní na ps4. Je to něčím? Anebo mám koupit novou?

Odpovědi
Roman71

Přijde na to, jaký to je model/výrobce. Může se jednat o nekompatibilitu komunikačních protokolů HDMI. U TV značky Panasonic se to dá vyřešit instalací dodatečného driveru (ovladače). Každopádně to chce řešit se značkovým servisem.

Mirrdos

Je to Philips a není to smartka, takže nevím jak doinstalovat drivery. Dříve to nedělalo, a ani po propojení HDMI se setoboxem, i pote co jsem tam zapl ps4. Pořád dobrý. Až ted posledních 14 dní, jak při koukání na tv tak i při hraní.

Roman71

Aha.. to úplně mění situaci. Může být vada v HDMI konektoru, pokud je jediný na základní desce televize. I tak je to zralé na servis, může to být banalita, ale taky předzvěst konce životnosti desky. Chce to diagnostiku, protože takhle na dálku to lze těžko odhadnout.