roxy52

Televize do opravy, nebo koupit novou?

V úterý volali z elektra,že máme opravenou Tv.Byla tam od pondělka,tedy jeden den.Doma si takhle pročítám tu fakturu a málem mě trefilo! Materiál-18 Kč, práce 480 Kč.V pondélí jsme ji tam vezli odpoledne v 16.30 a přivezli ji v úterý v 10 hod.To je 2.5 hodin otevírací doby.Kdyby celé 2.5 hodin strávili opravou (jako že né),byla by jejich sazba 192 Kč/hodinu.Od teď,když se něco porouchá,šup s tím do popelnice a koupit nový.
Doplňuji:
Tam ani domů mě ji nikdo nevezl.Takže rada-příště koupit novou.

Nejlepší odpověď
mosoj

Kolik měli tedy vyúčtováno času. Na faktuře to určitě bylo. Takovýto zkreslující pohled se mi vůbec nelíbí. Závada se nejprve musela najít a potom opravit. Nedá se soudit podle materiálu. Jedná se o odbornou kvalifikovanou práci. Které opravny a servisy mají nížší hodinové sazby ?
Běžné jsou sazby 500 Kč/hod a víc. Nikdo nechce dělat za malý plat.

Další odpovědi
ReHu

Ty to asi neoceníš, ale oni na té tvé telce makali a zjišťovali závadu celou noc.
A ještě ji přivezli domů.

PostApMan

Asi tak, oni si takovou sazbu můžou dovolit, hlavně pokud jde o LCD/Plasma tv, ty jsou daleko složitější. A mimochodem opravy probýhá i mimo jejich otevírací dobu.

Ale dost zastávání, stejně je to zlodějina :)