Larissa

Tělesný a zdravotní stav při práci

Omlouvám se, že se vás ptám na otázku s „úkolovým“ tématem. Nikdy bych to po vás nežádala, kdyby mi už netikaly hodiny. Přes prázdniny jsem na něj úplně zapomněla a teď mám jen půlhodinu na jeho zjištění. Dlouho jsem hledala na netu, ale nakonec se obracuji na vás. Jsem vážně už deprimovaná.

  1. Jak se říká osobě (občanu) se změněnou pracovní schopností?
  2. Osoba zdravotně znevýhodněná je…
  3. osoba se zdravotním postižením je…

Mám o odpovědích jistou vizi, ale radši se vás ještě zeptám. Moc prosím, jde mi o krk…

Nejlepší odpověď
briketka10

  1. ZPS to byla změněná pracovní schopnost – již neexistuje..
  2. TP –
  3. ZTP –
  4. ZTP/P –

jsou jen tyto

Některé výhody, které vyplývají z přiznání průkazů TP, ZTP a ZTP/P jsou uvedeny v příloze č. 3 k vyhlášce č. 182/1991 Sb.. Další úlevy a slevy jsou upraveny v právních předpisech jiných resortů (např. vyšší sazba, o kterou se snižuje základ pro daň z příjmů, je-li poplatník držitelem průkazu ZTP/P – ministerstvo financí; bezplatné užití dálnic a rychlostních silnic, vyhrazená místa k parkování – ministerstvo dopravy apod.).
_____________­________________________­________________________­____
zdroj:
http://portal­.mpsv.cz/soc/oz­p/vyhody

Další odpovědi
redy

Invalidní důchodci?
Ale to asi myslíš něco jinýho viď?