tělesně postižení 4,stupně

Máme vnuka,jsou mu 3 roky nechodi,nemluví.pry je na 7měsíců.má demenci 4stupne.Na operaci to není.cvičenim se to pry spraví.Jeto mozne?

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Především záleží na tom, co způsobuje jeho postižení. Dle toho, co píšete, se jedná o kombinovanou vadu – tedy o propojení tělesného a mentálního postižení.

Mentální postižení se opravdu nedá léčit nijak operativně.

Cvičení a specializované vedení ale může hodně pomoci. Chce to jen vleice dobrého fyzioterapeuta, popř. i speciálního pedagoga zaměřeného na tyto děti, které rodiče dítěte povedou a budou jim radit, jak postupovat, ale především to vyžaduje důslednost, intenzivní cvičení a ohromnou trpělivost.

Mám ve svém okolí podobný případ, kde rodina navíc takto postižené dítě adoptovala. Tehdy mu byly také 3 roky, ležel, nechodil, nemluvil, nijak nekomunikoval. Dnes je mu asi 18 let. Díky opravdu trpělivé péči je řekněme na úrovni 12ti – 14ti letého dítěte, což je ohromný úspěch.
Podobný případ mám i v rodině, tam se jedná o mou neteř. U ní se nedosáhlo až takového úspěchu, ale i ona dělá ohromné pokroky.

Takže odpověď zní, ano možné to je, při velké obětavosti rodičů.

Přeji Vám, jim a hlavně vnukovi hodně síly a trpelivosti a především ten úspěch.

Další odpovědi
Michal

Nevím jestli je to možné.Nejsem lékař,ale vím,že některé postižení jsou číslována.
Co se druhé otázky ,která z dotazu vyplývá ano,trpělivým cvičením se dá hodně zpravit nebo alespoň vylepšit.Jistě po poradě s odborníkem,ale s podobné situace vím,že je to běh na dlouhou trať.Jen to v zájmu toho dítěte nevzdávejte.

Attack-design

Ano i když ne úplně, máme doma též postiženého malého chlapce, ač jsme od Liberce, jezdíne na rehabilitaci a cvičení do Prahy a VĚŘTE že víme proč