huky

Jaký mate názor nebo co vite o teleportaci? Existuje uz tato technologie?

Dobry den chci se zeptat jaký mate názor nebo co vite o teleportaci existuje uz tato technologie ?? Jak dlouho máme k teleportaci lidi… Je to vůbec možné…atd..

Nejlepší odpověď
Quimby

Přesné odpovědi ti nikdo nedá, ale mohu se o to trochu pokusit.
Teleportace jako ta ze star streku nebo podobných filmů odporuje kauzalitě a nadsvětelné rychlosti.
Technologie na to tedy není a nejspíš není možná, ale fyzika je v tomto směru pořád dost neprobádaný obor, protože se to týká kvantové mechaniky.
Dost podobný jev je kvantová provázanost částic, pokud vím tak není pořád vysvětlená. Jde o to, že částice se provážou a jedna reaguje na změnu té druhé na jakoukoliv vzdálenost ihned.
Další, celkem rozumější teorie je o červích dírách, kdy se propojí dva body zakřiveného prostoru, avšak jejich existence není prokázaná, byla by potřeba záporná energie a nejspíše nejsou stabilní protože se prostě nevyskytují.
Poslední věc je možnost více než tří prostorových dimenzí, pak by byla teleportace naprosto v pořádku. Analogie je 2D – tedy kus papíru, když na něj nakreslíme postavičku a okolo ní stěny. Tak pro nás jako 3D postavy můžeme vzít třeba tužku a zabodnout ji dovnitř domečku – postavička uvidí průřez tužky, pak tužku můžeme vytáhnout a pro postavičku se bude průřez deformovat a pak najednou zmizí. Nyní můžeme zabodnout tužku ven a postavička by mohla tvrdit, že se tužka teleportovala.
Doplňuji:
Samozřejmě jsou to jen nástřely témat, dalo by se o každém mluvit hodiny a když do toho zapleteš fyziku s matikou tak ještě déle, ale to už zkus pohledat na googlu nebo wikipedii, která je ve fyzice a matice překvapivě dobrá i češtině.

Další odpovědi
Reezo

Já osobně si myslím, že v budoucnu bude lidstvo umět vytvořit červí díry a to je určitý druh teleportace a cestování časoprostorem.

Pepa25

V odkazu níže je fotka veřejné teleportační stanice na jednom sídlišti na okraji Prahy – je tedy starší, z doby, kdy měli akci na dopravu do Paříže. Všimněte si ale poměrně velkého výběru destinací …

Zdroj: https://www.go­ogle.cz/maps/@50­.039584,14.337932,3a,4­9.8y,204.64h,74­.53t/data=!3m4!1e1!­3m2!1saKmC1El­H7yCbW1mnX06Y­Uw!2e0

lexx

Nikdy nebude, to by zkrachovaly přepravní firmy, podniky…vodíkovej spalovací motor existuje pár desetiletí ale nepoužívá se, arabáci by přišli o kšefty s ropou a deriváty.