Avatar uživatele
led

telefonovanie za volantom

Rošíril sa dosť zlý nešvár. Šofér (auto, morka,bicykel) počas jazdy telefonuje s mobilom v ruke, napriek tomu,že porušuje zákon (alebo vyhlášku, neviem presne).
Moja otázka: Musí tak robiť a prečo?
Doplňuji:
tiež jazdím, ale buď zastavím na krajnici, alebo nedvihnem.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: led

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, pekynka, Bunnik, anonym před 5017 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

nemusí, ale holt je to takový nějaký druh exhibicionizmu, asi jako když se kolař nedrží řídítek.
Doplňuji:
… nebo jsou líní pořídit si handsfree

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

jednou jsem taky volala a ridila,skoncila jsem ve skarpe,od te doby nikdy,zadny telefon neni tak dulezity abych ohrozila sebe nebo jine

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Jen o něco horší je ztracená hořící cigareta během jízdy. Ale bude se stejně volat,kouřit také, s tím nikdo nikdy nic neudělá.
Už jsem viděl i poldu,jak vesele telefonuje.
A smál se,takže služební hovor to asi nebyl.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Jeden z příkladů právního nevědomí a nekázně,
projevující se v našem státě téměř všude.
V dnešním tisku shodou okolností píší, že ještě o něco nebezpečnější než telefonovat, je za volantem souložit Samozřejmě je míněno za jízdy. I takovéto případy se dějí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mj81

Musí, nemusí… Já třeba občas za jízdy telefonuju, protože:

  • to nepovažuju za nebezpečné
  • nemám možnost zastavit
  • je to nějaký urgentní hovor

apod. Když se mi nehodí brát telefon, protože mám ruce zaměstnané řízením a nebo je to nebezpečné, prostě na to kašlu a nebo to zvednu a řeknu „Nemůžu, řídím, zavolej za půl hodiny.“
Je to v rozporu se zákonem o silniční dopravě, když se něco stane, ponesu následky, ale dělám vše proto, aby se nic nestalo. Myslím, že jsou na silnicích mnohem horší a nebezpečnější zlozvyky, než telefonování.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pekynka

Nepovolenou rychlost, alkohol, telefonování a vše co rozptyluje řidičovu pozornost jednoznačně odsuzuji. Následky vidím téměř každou směnu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Občas také za volantem telefonuji, záleží na tom kdy a kde.
Někdy tel. zvednu a když to situace nedovoluje, tel. nezvedám nebo nebo řeknu, že volat nemohu a ať zavolají později.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kapka

Já telefonujícím za volantem závidím. Jak to dokážou? Já telefonovat za jízdy, tak jsem taky v nejbližší škarpě…
Většinou zastavuji nebo nezvedám. Někdy, když to situace dovolí a je to nutné, tak rychle oznámím volajícímu, že jedu a nemůžu volat. Ale když vidím někoho, jak jede vyloženě s mobilem u ucha, tak to mi nejde na rozum.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
led

pre mj81 – ponesiete následky? Súhlasím. A čo zničený život? Vrátite ho späť?

před 5017 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek