Pokročilý

Telefon ztracený při reklamaci - jak získat peníze zpět?

Reklamoval jsem nefunkční telefon, zaslal jsem jej na adresu přesně podle reklamačního řadu prodejce. Nyní pošta tvrdí, že telefon dodala a prodejce tvrdí, že žádný takový telefon nemá. Co mohu dělat a jak postupovat?

Edit: Telefon jsem samozřejmě poslal doporučeně. Problém je, že prodejce není zrovna seriózní a stěží zvedá telefony (dovolal jsem se po 3 týdnech!). Jak tedy postupovat, když "není co řešit"? Díky

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Pokud jsi poslal telefon doporučeně, nebo s dodejkou / jinak bych osobně telefon neposlal/, tak požadovat po poště doručovací doklad a pokud bude podepsaný příjemcem, tak neni co řešit. Pokud jsi poslal obyčejně , bez dokladu, tak nezbývá než se s telefonem rozloučit.

Další odpovědi:

Bronzový

Jak říká drap - na základě podacího lístku reklamovat u kterékoliv pošty do jednoho roku od podání. Pokud neprokáže pošta doručení, musí vyplatit náhradu ve výši ceny uvedené v podacím lístku. Pokud není uvedena, je nutné ji prokázat.
Na rozdíl od drapa - kdyby byla zásilka podána obyčejně, zákon předpokládá její doručení do 5 dnů a příjemce musí prokazovat, že nic nedostal.Takže on by měl tu starost.
Pokud pošta prokáže doručení, pak nezapomenout, že reklamační lhůta 30 dnů začíná následujícím dnem po doručení a pokud v této době nedostanete informaci o vyřízení reklamace, můžete odstoupit od smlouvy.

Zlatý

Vyžádala bych od pošty kopii potvrzení o předání zásilky a to bych poslala, s dopisem, doporučeně, prodejci.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Nakupování

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Nakupování

Zlatý Drap 415
Zlatý gecco 273
Zlatý hanulka11 271
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 238
Zlatý briketka10 148
Zlatý annas 143
Zlatý ReHu 132
Zlatý iceT 109
Zlatý led 109

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.