těhotná ve zkušební době

dobrý den,28,5 mi skončila mateřská,měla jsem jí na 3 roky,zpátky do práce jsem se nevrátila,našla jsem si nové místo,pár dní na to jsem zjistila že jsem těhotná,zaměs­tnavatel mi dal výpověď,co bude dál?jsem na nemocenské,mám nárok i na mateřskou a následně rodičovský příspěvěk?z čeho se to všechno bude vypočítávat?mám ještě jeden dotaz:zaslechla jsem že od posledního odpracovaného dne v práci bych měla nastoupit na mateřskou do 6 měsíců,je to pravda?moc děkuji za odpověd

Odpovědi
mišula4

Všechno sice nevím, ale vím, že nárok na mateřskou máte, pokud na ni nastoupíte do čtyř let věku předchozího dítěte a navíc se Vám bude počítat z toho samého průměru, jak u prvního dítěte, pouze se tam započítá i ta krátká doba, kdy jste teď pracovala, ale ta Vám s tím výrazně nezahýbe. Ta poslední otázka – to je podle mě blbost. To vím z vlastní zkušenosti – jsem na tom podobně jak vy 🙂