Alena

TĚHOTENSTVÍ V 35-LETECH

JE MI 35LET JEŠTĚ JSEM NEBYLA TĚHOTNÁ MÁM PRÍTELE 1ROK A CHCI TO ZKUSIT ALE MÁM STRACH ŽE DÍTĚ PORODÍM A JÁ UMŘU MUŽE TE MI PORADIT.

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Opradu není nutné mít strach. Já vím, lékaři i „moudré knihy“ Vám dali najevo, že 35 je co do těhotenství a mateřství jakýmsi magickým rokem a může se zdát, že kdykoliv před ním je všechno v pořádku a po něm už je to prostě všechno ztracené.

Skutečnost je ale naštěstí mnohem pozitivnější. Teoreticky se zvyšuje riziko některých komplikací nebo vad. Rozhodně to však neplatí nějak paušálně a neznamená to, že po 35 je všechno automaticky špatně. Znám hodně maminek, které měly děti až po tomto věku a porodily je zdravé a bez větších problémů.

Pokud byste otěhotněla, Váš gynekolog Vás pošle na mnohem více vyšetření, než mladší maminku. Bude to proto, aby se včas zaachytily ty možné komplikace. Bude Vás možná trochu víc strašit, ale Vy se nedejte. Raději se ho zeptejte nacokoliv, s čím si nebudete jistá.

Především se ničeho nebojte. Pokud toužíte po miminku, začněte se k sobě už teď chovat podle toho. Jezte zdravě, především zásobte tělo kyselinou listovou. POkud kouříte, přestaňte s tím, omezte už teď alkohol (alkohol a nikotin jsou pro plod daleko horším zlem než Váš věk), choďte plavat a pokuste se trávit maximum času na čerstvém vzduchu.
Především ale potřebujete být v pohodě. POtřebujete to už jen proto, aby se snahy o dítko mohly zadařit a budete to potřebovat v případě, že se skutečně zadaří.

Obavy z toho, že byste mohla při porodu zemřít, jsou naprosto zbytečné. Pokud budete rodit v porodnici, je pravděpodobnost něčeho takového velice nízká a dnes již v našem civilizovaném světě umírá jen velmi málo rodiček. Lékaři už dnes mají způsoby, jak si poradit i s velmi komplikovanými porody a neublížit při tom ani miminku ani mamince.

Pro povzbuzení Vám mohu ještě prozradit to, že sice čekám v květnu druhé dítko, ale to nic nemění na tom, že mi je 35 ;) Překvapivě se cítím o mnoho lépe, než když jsem čekala prvního. Takže přeju hlavu vzhůru, notnou dávku odvahy a hlavně ať se máte z koho radovat.

Další odpovědi
anetadela1

Proč byste umírala? Dneska se na toto opravdu neumírá. Pravděpodobně máte v sobě blok z předešlých životů, který se s vámi nese do teď. Jestli vám můžu poradit, tak si zajděte na kineziologii a uvidíte, že se problému zbavíte. Mě to strašně pomohlo. Já trpím neuvěřitelným strachem o starší dceru.
Až se vám to povede a vy otěhotníte, tak budete mít myšlenky jen na to abyste neumřela. Ale miminko od vás potřebuje pozitivní myšlenky, aby až se narodí, bylo spokojené a v pohodě. Když budete myslet na nejhorší, tak by mohlo být nevrlé, protivné a ubrečené. A to byste určitě nechtěla, viďte?

Makulka

neumřeš jen to zkus moje máma rodila ,když jí bylo asi 28 a pak i v 34

Džanička

Milá Aleno,takovéto myšlenky rozhodně nemějte,souhlasím s předchozí odpovědí.Když jsem čekala syna,tak jsem četla různé knihy,děsně me vystrašily a já se bála až přijde den D,ale ono to tak hrozné nebylo,a když jsem čekala dceru tak jsem se už do žádné knihy nepodívala,ne kvůli strachu.Už na to nemyslete,až se zadaří,a budete mít miminko v náručí,tak si pak jen řeknete,že to zas tak hrozné nebylo.

dony

klid ve 35 letech muzes rozhodne kazdy ma dite skoro kazdy tak ho mej i ty vim bude to na porodnici bolet ale pak se ti ulevi

vim ze to zni divne moje odpoved ale je mi teprve 15 let

Petrysovna

Nebojte se-představte si co pěkného potom následuje,myslím potom porodu.Pozitivně myslet u obou porodů jsem si říkala a představovalajak to nebolí a jde to rychle ,vše v klidu…a oba porody jsem měla super.Jeden v 27 a druhýv 33 letech.Hurá do toho a s úsměvem.