SK

Těhotenství a nemocenská v době nezaměstnanosti?

Dobrý den, chci se zeptat, v práci mám smlouvu na dobu určitou tj, do 30.10.2012 a nevím, jestli mi ji prodlouží.Jsem těhotná.Jak se dále chovat pokuď by smlouvu neprodloužili. Po té bych musela jit na uřad práce a nebo bych mohla nastoupit na nemocenskou a z čeho by se mi počítala? Z posledního zaměstnání? Děkuji

Odpovědi
Drap

Pokud půjdeš na nemocenskou před ukončením pracovní smlouvy , tak se bude vypočítávat ze současného zaměstnání.

Aicha

Když to vezmu humorně tak máš dvě možnosti,jdi marodit před ukončením smlouvy a nebo do porodnice:).Ne­mocenskou by ti počítali z posledního zaměstnání a to i kdyby si tam pracovala jen čtrnáct dnů.