annas

Tehdy se děly věci… Co si myslíte o středověkém trestu?

Článek z jednoho časopisu.
Počátkem roku 1314 vypuká ve Francii skandál – tři snachy krále Filipa IV. Sličného jsou obviněny z cizoložství a zatčeny. Ženy míří do žalářů a starý král nechává jejich milence zaživa vykastrovat, vykuchat, potom setnout a jejich pohlavní orgány hází psům.
Doplňuji:
Popelko, máte pravdu, ale o tom se článeček nezmiňuje.

Nejlepší odpověď
1popelka1

Mě by spíše zajímalo, jak byli trestáni nevěrní muži a jejich milenky.
Úplně mám z článku husí kůži.

Další odpovědi
BEAES

Tak to je krutý trest.

hanulka11

No to je strašné-brrrrrrrrrrr, nešlo to udělat obráceně setnout a pak… to by je ale nepotrestali,že…

Miroslavst

Ještě že to už dnes neplatí :D

led

Problém tej doby bol v tom, že žena nebola „človek“ a bola majetkom svojho manžela. V konkrétnom prípade milenci urazili kráľovský majestát. Dovolili si šiahnúť na majetok kráľovskej rodiny. Asi to boli šľachtici (sťatie), ináč by boli upálení.
Neverný muž nejestvoval, pokiaľ sa to netýkalo ženy z vyššej spoločenskej vrstvy.