Ted me docela bolí břicho

Když si sednu tak me v břiše pícha že se nemuzu skoro ani pohnout..čím to muže bejt?
Doplňuji:
chtela jsem se zeptat co jsou to větry???..

Nejlepší odpověď
IK

Větry či slepé střevo.
Běžet na pohotovost při podezření na slepé střevo je dobře, kdyby se to zhoršilo, volej sanitu.
Pokud se ti to nezdá tak hrozné, tak si můžeš usnadnit rozhodování tak že položíš pravou dlaň na pravé koleno a pod konce prstů přiložíš druhou ruku na šířku prstů (pod nimi) bys měla najít silně bolestivé místo a pak není pochybnost že je to slepé střevo a volej. Doktor ti pak zmačkne břicho a pozná to klasickým způsobem než tě odveze do nemocnice.

Větry neboli prdy.
Plyny se tvoří v tlustém střevě díky špatnému trávení. Rozpínají se takže mohou tlačit a působit bolest nebo také píchat. Zánět slepého střeva je také následek špatného trávení, ovšem na rozdíl od plynů slepé střevo může prasknout takže hrozí až smrtelné nebezpečí.

Další odpovědi
ReHu

Větry jsou prdíky 🙂.

venkovan

Břicho to je celkem velká plocha. pokud tě píchá, řeže kousek nad pravou nohou, na pravé straně v podbřišku, tak by to mohl být signál na slepák. Ale ten zpravidla doprovází teplota, zvracení apod. Pokud nejsou příznaky nhorečka apod., tak zpravidla se kdysi dával studený obklad. Ale slepák když se místo zmáčkne a pustí se citelně bolestně ozve. A to je nejlepší skutečně k doktorovi.
Potom může bolet v podbřišku, kde ženy mají schováno to co u normálních mužů nelze najít (vaječníky apod.).
Ale dost často je to obyčejná plynatost.
Správně česky se tomu říká „zaražené prdy“ a někdy je to bolest skoro na umření. Ne nadarmo staří tatíci a báby mi v práci kdysi říkali, „jeden prd, lepší deseti doktorů“.
Na dálku se špatně radí. Lepší je poradit se doma s rodiči a případně pro jistotu k lékaři když by se to nelepšilo.