tuCZek

Teď jsem si vyndal klíště. Na co mám dát pozor?

Respektive co mám sledovat? Příznaky a kdy? To víte,jistota je jistota.
Doplňuji:
<for -iv→ … to bude tou pleťovou maskou :)

Nejlepší odpověď
anonym

Svedeni bude normalni … trochu natece pupinek , ale kdyby natekla cela noha , tak sup k doktorovi. Nebo vyrazna cervena – mozna i krvava skvrna – vse , co se vam nebude zdat normalni. 🙂 Horecky , zvraceni …to take k doktorovi. Ale snad to nebude nic , jen se chtela potvurka napapat , no. 🙂 Jsem ale rada , ze byla na navsteve u vas a ne u nas. 🙂 -iv-
Doplňuji:
P.S. Jak to delate ? Vy vubec nestarnete. Na te fotce jste porad strejny. 🙂

Další odpovědi
anonym

Rozepisovat se nebudu a proto odkaz.

Zdroj: http://www.mo­jelekarna.cz/po­radna/hmyz-parazite/klis­tata.html

tom004

Já,bych si na nic pozor nedával,a odkráčel bych k lékaři.Těch nebezpečných nemocí je víc,nejen zánět mozkových blan.

ten který je

To místo je dobré potřít jodisolem,je to taková desinfekce.Nemusí to hned znamenat onemocnění encefalitidou nebo boreliozou,ale pro jistotu je vhodné postižené místo sledovat.Je to bud a nebo,stejně jako s cizí ženskou.:-D

mosoj

K lékaři až jestli v následujících dvou týdnech budete na sobě pozorovat nějaké příznaky podobné chřipce nebo se vám kolem kousnutí udělá velký flek, nejčastěji s červeným okrajem a proběleným středem.

Doktor se vás v jiném případě ani nevšimne a pokud ho přemluvíte tak vám udělá krevní test na protilátky až tak za 4 týdny.

Bohužel v případě boreliozy se někdy flek neudělá a přesto tu boreliózu chytnete. Záleží kam až se klíště prokousne. Pokud se trefí do lymfatického systému flek se vám neudělá !! a boreliozu stejně máte. Pak jsou rozhodující ty příznaky podpobné chřipce. Encefalidita začíná podobně.

Klíšťata přenáší nejčastěji encefalitidu, boreliózu a ehrlichiozu.

Každý rozumný člověk je proti klíšťové encefaliditě očkován a ostatní si musí hlídat.

Já osobně pokud mě kousne klíště okamžitě ho posílám do laboratoře do Českých Budějovic a během 4 dnů mám na emailu jestli bylo klíště infikované. Pak bych jen požadoval okamžitou léčbu a ne až mně něco bude.
Proti encefaliditě jsem očkovaný takže si hlídám jen tu boreliozu a ehrlichiozu.
Vyloučení nebo potvrzrní infekce na jednu nemoc stojí 500 Kč.

Doplňuji:
Tu ehrlichiozu je možno risknout a nenechat ji dělat. Není tak častá jako borelioza.
Pak to stojí těch 500 Kč. Je to dost ale bude hůř, tak je v každého zájmu nebýt nemocný.
A pokud zanedbáte boreliozu máte to na celý život a bude vás to stát mnohem více a to nejcennější – zdraví.

olda12

Pane bože tys je vytáhl??No tak to je konec,těď si dej pozor aby neumřelo hladem!

Katusa

Raději bych klíště zabalila do obálky a poslala na rozbor. Taky jsem se vždycky smála takovýmhle starostlivým lidem, ale teď jeden člen možná právě kvůli klíštěti onemocněl a dozvěděli jsme se, že je fáma, že pokud se po klíštěti neobjeví během několika dní červený flek, je vše OK. Ono to tak bohužel není, virus z klíštěte se může projevit AŽ PO NĚKOLIKA MESÍCÍCH (i letech) a nedá se odhadnout, kdy a na jakou část organismu zaútočí…NAvíc procento infikovaných klíšťat stále stoupá…

anonym

A tu pletovou masku si michate z kremu na boty ? 🙂 -iv-