Avatar uživatele
JájsemRaibek

Teď hned byli byste schopni říct zpaměti telefonní číslo svého partnera, dětí?

Nebo se musíte podívat do seznamu v mobilu?
♥•▬▬▬▬▬▬▬ ღೋƸ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒღೋ▬­▬▬▬▬▬▬♥
Nedávno vyšel článek, že s novými technologiemi člověk ztrácí paměť.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 8Pro koho je otázka zajímavá? ReHu, kapka, redy, briketka10, marci1, da ny, anonym, gecco před 3086 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Ano, některá ano…
Ale je fakt, že před ´mobilem´ jsem si jich pamatoval několikanásobně víc…
😉

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
kapka

Čísla mobilních telefonů na děti a manžela vím zpaměti, zrovna tak rodná čísla. Taky vím třeba číslo kreditního účtu student agency, často ho zadávám při přihlašování. Číslo svého bankovního účtu si taky pamatuju.
Co mi dělá problém, vzpomenout si na některá hesla, někde, kde se přihlašuji vyjímečně. Nebo když zadám, aby si to pamatoval pc. Proto už to moc nezadávám, radši to vyplňuji a tím si to připomínám.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
setapouch

Ani svoje číslo. O tom článku si myslím, že je to blbost, to záleží na každém jednotlivci. Nicméně mi to připomnělo:
„Prý se častým používáním Internetu snižuje schopnost vyjadřování, co ty na to?“
„IMHO LOL“

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

Moje číslo ano i ségry a synovce taky.
Dřív i přítele, kdy se mrknu teď, tak si
jen osvěžím paměť voláme si. PIN karty
si pamatuju taky dobře. Hudební skupiny
i zpěváky. Moje herce co mám oblíbené
většinou taky, ale z rezervou dost často je
hledám to je ta moje paměť 😁

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
VMF

Já si pamatuji asi 15 čísel, které nadiktuji i o půlnoci, stejně tak data narození, výročí. Možná je to častým opakováním, nebo mám jen na čísla „pamatováka“, ale myslím si, že by si měl člověk zapamatovat telefonní čísla a adresy „pohotovostních“ li­dí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Byla bych schopna. Telefonní čísla si pamatuji skoro lépe, než jména. Pravdou ale je, že pokud člověk ta telefonní čísla nemusí „vyťukávat“, ani nepřemýšlí nad tím, jaké číslo má zadat a potom se stává, že čísla (která má uložena v kontaktech), prakticky nezná zpaměti. 🙂

Upravil/a: marci1

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
talka

Co nemá číslo, to si nepamatuji: jména, místa, tváře, …
Pokud to potřebuji, pamatuji si čísla: aut (znám všech 8, jež jsme vlastnili), telefonů (i dřívějších: 1067, 3598), adresy (i dřívější včetně čísel domů), data narozenin (syna, vnuka, 17 švagrů a švagrových /aspoň rok narození/, tří přítelkyň, …? zemřelých: rodičů, dvou bratrů, manžela;), … Oprava: 16 švagrů (bez manžela!)

Upravil/a: talka

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
isteron

A ešte jeden moment. Keď platím kredit cez pc ja, namiesto nich , tak tieto čísla si zapamätám lepšie a skôr. Samozrejme, že oni mi dodatočne zaplatia v hotovosti. Ale do aplikácie pre zvyšovanie kreditu musím naklepať ich volacie čísla , a dávať pozor, aby som ich nesplietol, tak ma to núti viac sa sústrediť.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

Jelikož nemám partnerku ani děti, tak s přehledem :{D>

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
klumprt

Jediné číslo kromě vlastního, které si pamatuju, je mého bratra. A to jsem se musel ještě radši přesvědčit. Ani manželku si nepamatuju.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

než jsem číslo uložil do paměti, nikdy jsem žádný nečet ..nevím, neznám, ESP vesnice.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ano,čísla si pamatuju z hlavy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

bohužel si toho musím pamatovat tolik, že už mi na to pomalu hlava nestačí. tel. číslo moje a přítelkyně je jasné. do toho přihlašovací hesla atd. už je toho fakt hodně. několikrát jsem si zablokoval číslo k internet. bankovnictví, přitom mě můžete probudit o půlnoci a vysypu to s přehledem. v práci si musím hodně pamatovat, protože je to organizovanej bor­del

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Některá ano a samozřejmě i jejich rodná čísla :D

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
talka

Doplněk: i data zemřelých: rodičů, dvou bratrů, tří švagrů (aspoň rok); zvolení papeže Františka: 13. 3. 2013 (10. výročí úmrtí mého manžela)

před 3086 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
JájsemRaibek

Tak manželku vím teď hned, syna ne. Možná i proto, jelikož má každou chvíli jiný mobil s kartou za ztracený.

před 3086 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
redy

Raibeku jak děláš ty okrasky, dej vědět, prosím – prosím 🙂

Ale abych odpověděla na otázku, stačí mi zmáčknout první písmeno, a už volám. 🙂

před 3086 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Agneta

♥♥♥•▬▬▬▬▬▬▬ ღೋƸ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒღೋ▬­▬▬▬▬▬▬♥♥♥ ☺4♫♫♪♪

před 3086 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
JájsemRaibek

♥•▬▬▬▬▬▬▬ ღೋƸ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒღೋ▬­▬▬▬▬▬▬♥
říká ti něco ctrl+c a ctrl+v?
♥•▬▬▬▬▬▬▬ ღೋƸ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒღೋ▬­▬▬▬▬▬▬♥

před 3086 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
redy

Díky snad to zvládnu…

před 3086 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
redy

První písmeno jména.

před 3086 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek