JájsemRaibek

Teď hned byli byste schopni říct zpaměti telefonní číslo svého partnera, dětí?

Nebo se musíte podívat do seznamu v mobilu?
♥•▬▬▬▬▬▬▬ ღೋƸ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒღೋ▬­▬▬▬▬▬▬♥
Nedávno vyšel článek, že s novými technologiemi člověk ztrácí paměť.

Nejlepší odpověď
gecco

Ano, některá ano…
Ale je fakt, že před ´mobilem´ jsem si jich pamatoval několikanásobně víc…
😉

Další odpovědi
kapka

Čísla mobilních telefonů na děti a manžela vím zpaměti, zrovna tak rodná čísla. Taky vím třeba číslo kreditního účtu student agency, často ho zadávám při přihlašování. Číslo svého bankovního účtu si taky pamatuju.
Co mi dělá problém, vzpomenout si na některá hesla, někde, kde se přihlašuji vyjímečně. Nebo když zadám, aby si to pamatoval pc. Proto už to moc nezadávám, radši to vyplňuji a tím si to připomínám.

setapouch

Ani svoje číslo. O tom článku si myslím, že je to blbost, to záleží na každém jednotlivci. Nicméně mi to připomnělo:
„Prý se častým používáním Internetu snižuje schopnost vyjadřování, co ty na to?“
„IMHO LOL“

briketka10

Moje číslo ano i ségry a synovce taky.
Dřív i přítele, kdy se mrknu teď, tak si
jen osvěžím paměť voláme si. PIN karty
si pamatuju taky dobře. Hudební skupiny
i zpěváky. Moje herce co mám oblíbené
většinou taky, ale z rezervou dost často je
hledám to je ta moje paměť 😁

VMF

Já si pamatuji asi 15 čísel, které nadiktuji i o půlnoci, stejně tak data narození, výročí. Možná je to častým opakováním, nebo mám jen na čísla „pamatováka“, ale myslím si, že by si měl člověk zapamatovat telefonní čísla a adresy „pohotovostních“ li­dí.

marci1

Byla bych schopna. Telefonní čísla si pamatuji skoro lépe, než jména. Pravdou ale je, že pokud člověk ta telefonní čísla nemusí „vyťukávat“, ani nepřemýšlí nad tím, jaké číslo má zadat a potom se stává, že čísla (která má uložena v kontaktech), prakticky nezná zpaměti. 🙂

talka

Co nemá číslo, to si nepamatuji: jména, místa, tváře, …
Pokud to potřebuji, pamatuji si čísla: aut (znám všech 8, jež jsme vlastnili), telefonů (i dřívějších: 1067, 3598), adresy (i dřívější včetně čísel domů), data narozenin (syna, vnuka, 17 švagrů a švagrových /aspoň rok narození/, tří přítelkyň, …? zemřelých: rodičů, dvou bratrů, manžela;), … Oprava: 16 švagrů (bez manžela!)

isteron

A ešte jeden moment. Keď platím kredit cez pc ja, namiesto nich , tak tieto čísla si zapamätám lepšie a skôr. Samozrejme, že oni mi dodatočne zaplatia v hotovosti. Ale do aplikácie pre zvyšovanie kreditu musím naklepať ich volacie čísla , a dávať pozor, aby som ich nesplietol, tak ma to núti viac sa sústrediť.

quentos

Jelikož nemám partnerku ani děti, tak s přehledem :{D>

klumprt

Jediné číslo kromě vlastního, které si pamatuju, je mého bratra. A to jsem se musel ještě radši přesvědčit. Ani manželku si nepamatuju.

zjentek

než jsem číslo uložil do paměti, nikdy jsem žádný nečet ..nevím, neznám, ESP vesnice.

anonym

Ano,čísla si pamatuju z hlavy.

anonym

bohužel si toho musím pamatovat tolik, že už mi na to pomalu hlava nestačí. tel. číslo moje a přítelkyně je jasné. do toho přihlašovací hesla atd. už je toho fakt hodně. několikrát jsem si zablokoval číslo k internet. bankovnictví, přitom mě můžete probudit o půlnoci a vysypu to s přehledem. v práci si musím hodně pamatovat, protože je to organizovanej bor­del

da ny

Některá ano a samozřejmě i jejich rodná čísla :D

talka

Doplněk: i data zemřelých: rodičů, dvou bratrů, tří švagrů (aspoň rok); zvolení papeže Františka: 13. 3. 2013 (10. výročí úmrtí mého manžela)

JájsemRaibek

Tak manželku vím teď hned, syna ne. Možná i proto, jelikož má každou chvíli jiný mobil s kartou za ztracený.

redy

Raibeku jak děláš ty okrasky, dej vědět, prosím – prosím 🙂

Ale abych odpověděla na otázku, stačí mi zmáčknout první písmeno, a už volám. 🙂

Agneta

♥♥♥•▬▬▬▬▬▬▬ ღೋƸ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒღೋ▬­▬▬▬▬▬▬♥♥♥ ☺4♫♫♪♪

JájsemRaibek

♥•▬▬▬▬▬▬▬ ღೋƸ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒღೋ▬­▬▬▬▬▬▬♥
říká ti něco ctrl+c a ctrl+v?
♥•▬▬▬▬▬▬▬ ღೋƸ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒღೋ▬­▬▬▬▬▬▬♥

redy

Díky snad to zvládnu…

redy

První písmeno jména.