Lenka___

technologický pokrok

Zaměstnanost už před lety dosáhla svého maxima a kvůli technologickému pokroku bude postupně klesat.Za takových 30 nebo 50 let nevím přesně kdy ale jednou určitě převezmou většinu práce umělé technologie.Jak zorganizovat společnost kde bude spousta lidí bez zaměstnání?

Nejlepší odpověď
Drap

To zatím nikdo netuší.

Další odpovědi
mosoj

Proto se přestala řešit populační exploze. Prostě lidé zemřou, nebo budou žít v bídě. Nakonec je to již vidět jak se to bude vyvíjet. Poslední příklad Ostrava.

marek953

Práci nikdo k životu nepotřebuje. Lidé potřebují kromě vzduchu především vodu a jídlo. Dále střechu nad hlavou, teplo, světlo (plyn, elektřina). Dále pak nějakou zábavu atd atd atd… Když tyto pro nás důležité věci obstarají stroje, tak bude potřeba zařídit, jak spravedlivě rozdělit peníze ve společnosti. To jde udělat například snížením věku odchodu do důchodu, kdy každý musí za život odpracovat určité roky, aby měl nárok na penzi.

Kde na ty důchody ale vzít peníze? Jedinou možností je vzít peníze bohatým nadnárodním společnostem a miliardářům – zdanit jejich příjmy velmi vysokou daní. To ale není tak jednoduché, protože, když to udělá jeden stát, tak firma půjde jinam. Je škoda, že se tímto řešením málokdo zabývá a pokud ano, tak to dělá příliš komunisticky a to je zase taky špatně – nemůžeš milionáře označit za zloděje a všechno jim vzít. Je ale jasné, že pokud se bude čím dál víc peněz schraňovat u malého množství lídí/firem, tak to dopadne tak, že sice budeme mít dostatek věcí pro uspokojení našich potřeb, ale nebudeme mít peníze, abychom si je mohli koupit, což je velmi absurdní situace. Myslím, že právě teď je ta doba, kdy se to začíná dít.

Musíme doufat že začneme obydlovat další planety a tam bude dost práce pro horníky. :)

lota

Nevím, jestli nezaměstnanost souvisí úplně s technologickým pokrokem. Vždyť i stroje musí někdo vymyslet, vyrábět. Práce by se měla s technologickým pokrokem stát vyspělejší, kvalifikovanější. No a nakonec se najdou i takové pozice, kdy je člověk levnější než stroj (teď nevím jestli bohudík nebo bohužel).

Jsemtady

Pokud by byla spousta lidi bez zamestnani, tak dojde k obcanske valce. Prevratu atp. Nejspise by ty stroje znicili. Mno druha moznost je podivat se na KLDR, tam je zamestnali v armade, jak to tam vypada nic moc moznost.
Pokud ale stroje skutecne vyspeji natolik, aby to zvladaly samy, tak uz bude existovat masina na umele jidlo a pokud budou mit co jist tak je nebude nic trapit a budou neustale vegetit u facebooku.