chucky

Technika administrativy

Proč horní (poslední) řadu na klávesnici nazýváme číselnou?

Nejlepší odpověď
annas

Protože jsou na ní umístěny číslice. Píší se ale s přeřaďovačem. Pojmenování jednotlivých řad je nutné při nacvičování psaní všemi deseti. Vychází se ze základní polohy prstů na řadě (asdf…) a z ní se posouvají jednotlivé prsty na další písmena nahoru nebo dolů.

Další odpovědi
quentos

řekl bych, že to bude nejen tím, že na ní jsou umístěna čísla, ale také proto, aby se odlišila od shluku kláves na pravé straně (též s čísly plus lomeno, hvězdička, minus, plus atd.), které se tradičně říká „numerická“. Na druhou stranu se ale technika administrativy na mnoha školách ještě týká psaní vskutku NA psacím STROJI – a tam se čísla nikde jinde než v horní řadě nevyskytují.

afro.minerva

Protože tam jsou umístěná čísla.