rudík

technické paramaetry u mobilu tzv. autofocus

používáno u mobilních telefonů

Nejlepší odpověď
Tomi2k9

Autofocus je automatická funkce fotoaparátů umožňující automatické zaostření. Autofokus se na LCD displejích fotoaparátů zobrazuje jako zelený rámeček, nebo rámečky. Autofokus je častou funkcí digitálních kompaktů, zatímco u zrcadlovek bývá doplněn i možností přepnout na ruční ostření. Autofokus se dělí na aktivní a pasivní. Aktivní zaostřuje na základě vzdálenosti odrazu vyslaných infračervených paprsků, kdežto pasivní zaostřuje na kontrastní objekty. U fotoaparátů je používán buď pasivní, nebo aktivní systém nebo oba najednou.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Au­tofocus

Další odpovědi
Dandi

Autofocus je automatické zaostření. Digitální fotoaparáty mají tuto funkci automaticky.

alenka901

Autofocus – automatické ostření u fotoaparátů. Existuje automatické ostření aktivní (fotoaparát vysílá signál) či pasivní (ostření probíhá na základě analýzi snímaného obrazu).

Attack-design

automatické zaostření – stabilizace obrazu, dnes už skoro foták bez tohoto nekoupíte