BEAES

Teče z nějaké kašny v Praze pitná voda?

Nejlepší odpověď
annas

Našla jsem, že zdrojem pitné vody je obdélníková kašna při vstupu do Zlaté uličky, dále kamenné umývadlo ve Zlaté uličce, kašna v Lobkovickém paláci a kašna v Nejvyšším purkrabství u Černé věže.

Zdroj: http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:HlI­Cuy_yjgUJ:zho­la.com/praha/cz­.php%3Fst%3Dpra­menyaKasny+Obe­lisk+na+n%C3%A1­dvo%C5%99%C3%AD+Pra%C5%B­Esk%C3%A9ho+hr­adu&cd=1&hl=c­s&ct=clnk&gl=cz&sou­rce=www.google­.cz

Další odpovědi
anonym

V Brně na Zelném rynku pije chlap vodu z kašny. Přijde k němu Brňák a povídá: „Kemo, nechlasté tu vasruvku, chčijó do ní morgoši“ Chlap nechápavě odpoví: „Pane, já vám vůbec nerozumím, já jsem z Prahy.“ „Ach tak, pane, pijte tu vodu pomalu, je studená.“

Podobné i v Praze,Matce měst.
Takže pokud je odolný jedinec očkovaný jako na výpravu do rovníkové Afriky,ať se s chutí napije.

Terryle

Nevím, jestli přímo z kašny, ale pítka se občas potkat dají… jedno je před vchodem do metra na Malostranský :o)

venkovan

Pitná určitě teče z každé kašny (každá tekutina je pitná, některá ale jen jeden doušek), ale jestli také splňují hygienické normy pro pitnou vodu je těžké říci, protože je třeba vědět kde je zdroj vody. Může ale najaká kašna být napojena na studny. Proto bych se odvážil napít jen z té kašny, kde je uvedeno, že voda je zdravotně nezávadná. A s ohledem na ceny vody, nevěřím, že by takových kašen bylo mnoho, protože voda musí stále odtékat. U vtšině kašen je uzvavřený obeh vody – co stače do kašny je znovu čerpáno do oběhu. Takže bych se odvážil napít jen z té kašny, kde je uvedeno, že voda je zdravotně nezávadná a ještě k tomu z nějakého k tomu uzpůsobenému výtoku.
Pítka ale jsou napojeny na vodovodní řád, takže tam je to v pohodě.
Jen na okraj. V Praze je poměrně dost studánek – okolo jednoho sta (nevěřil bych tomu kdybych neviděl seznam). Ale prý asi jen tři splňují normy stanovené pro pitnou vodu. Jejch přehled lze najít na webu Prahy kde jsou i informace o rozborech vody.