panenka

Teče mi záchod

Dobrý večer před chvílí jsem si umývala koupelnu a zjistila jsem že po spláchnutí záchodu mi teče po zdi voda.Můžete mi prosím poradit co udělat aby mi to neteklo a můžem si to prosím spravit i sami pokud ano jak děkuji
Doplňuji:
Mám WC kombi značky Jika a voda mi kape po zdi po spláchnutí.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

To záleží na šikovnosti. Můžete si spravit sami. Také záleží kde přesně to teče. Rovněž záleží na tom pokud to teče ze splachovače tak odkud.
Pokud to teče ze splachovače, tak nyní doporučuji uzavřít kohoutek. Někdy staší vyměnit těsnění popř. utáhnout šroubované spojení.
Těch míst může být víc a tak je těžké takto na dálku radit.

Další odpovědi
elektrikář

Záleží kde je nádržka, muže být špatné těsnění prasklá plastová trubka gumové těsnění mezi trubkou a mísou. Nejlepší si pozvat někoho kdo tomu rozumí.Amaterské opravy mohou nadělat víc škody.Pro všechny případy zavřete kohoutek z vodou.

mosoj

Opět tomu nerozumím. Z otázky plyne, že voda se objevuje jenom po spláchnutí. ( nebo ne ?)
Pak by to s nádržkou na vodu nemělo nic společného ale souviselo by to s odpadem.

janek66

Panenko-pokud teče voda jen po spláchnutí a po zdi pravděpodobně to teče ve spojení trubku se splachovačem.Ne­pohnula jste třeba nechtěně tou trubkou při úklidu?Nejjed­nodušší je zkusit dotáhnout tu převlečnou matici pod nádržkou,je dobré vzít si kousek hadry.Když to nepomůže tak zastavit vodu do nádržky,splách­nout,rozšroubo­vat,rozdělat a očistit od vodního kamene,případně dát nové těsnění,je moc druhů,těžko se radí jen tak.Třeba se to povede.
Doplňuji:
Teť čtu že je to „kombik“,tam trubka není,snad jedině netěsnost mezi nádobkou a záchodem-drží nádobka na míse pevně?Také je možné že při otevření napouštěcího ventilu z něj stříká špatným směrem voda a dostává se někama na zeď.
Utřít všechno do sucha a spláchnout.Uvidíte kde se ukáže voda a podle toho postupujte dál.

Miroslavst

Mosoji tak nechápu co jste myslel s tím odpadem, když píše, že jí teče voda po zdi.
Po zdi bude téct voda asi z nádržky, ale je možné, že u někoho teče voda z odpadu nahoru po zdi.
Tak nevím?

mosoj

Voda z nádržky ji nepoteče jenom při splachování! Také je rozhodující kde má nádržku. Jestli klasicky, nebo je to kombík.
Pokud je to stará klasika tak by to mohlo téct někde mezi nádržkou a WC. Já ale nejsem na rozdíl o tebe jasnovidec a z otázky se to nepozná.

mosoj

A i kdyby to byla stará klasika tak to nebude z nádržky ale někde z napojení propojovací trubky na nádržku, nebo přímo z té trubky pokud by byla prasklá.

mosoj

Panenko, pokud máš kombíka, tak mně není jasné jak se voda dostává na zeď jenom po spláchnutí. Přívod vody do nádržky k plovákovému ventilu je pod tlakem i když se nesplachuje. Vlastní uzavření přítoku se provádí uvnitř nádržky. To by to muselo stříkat na tu zeď neustále. Není vidět jak to někde stříká ? Také to vůbec nemusí s tím WC souviset. Zaleží jak a kde vede voda.