Evo

Tažený lanem bez řidičáku?

Zdravím chci se zeptat.Slyšel jsem že když mě nikdo bude tahat lanem tak já jako tažený lanem k tomu nepotřebuji řidičák.potřebuje ho jen ten co mě táhne.
Je to pravda??? Díky

Odpovědi
Miroslavst

Myslím, že to je lež i z toho důvodu, že v tu chvíli jste řidič motorového vozidla. Je jedno, že to motorové vozidlo třeba nemá motor-nejede, ale jako motorové je zaevidováno v techničáku.
Jako řidič motorového vozidla jste povinen u sebe mít příslušné doklady, což byste nesplňoval.
Takže výsledek: řízení bez oprávnění.

standa

NENÍ TO PRAVDA !

Tažené vozidlo je z pohledu zákona o silničním provozu „normálním“ vozidlem, které může řídit JEN osoba, které je vlastníkem ŘP

Zákon č. 361/2000 Sb., o silničním provozu

§ 3, odstavec 3.a
Řídit motorové vozidlo může pouze osoba, která je držitelem příslušného řidičského oprávnění…

§ 6, odstavec 8
Řidič motorového vozidla musí mít při řízení u sebe řidičský průkaz…

mojitek

Presne tak,i tak jste ridicem motoroveho vozidla-a nezalezi,jestli motor je nastartovan,nebo ne.Ovsem kdyz bude nekde na neverejne komunikaci krosit motorku,nebo auto treba male dite,tak zakon neni porusen.