kralik582

tato otazka dole

hej lidicky potrebovala bych vedet odsluní a neni to amféra pak planetu v roce 1930–2006 a věda co studuje mesic a neni to astrologie díky vsem nejlepsí odpoved ocením dobrou odpovedi
Doplňuji:
dik

Nejlepší odpověď
annas

Afélium, česky odsluní, je nejvzdálenější místo od Slunce (přesněji od ohniska dráhy), jímž prochází těleso, které se kolem Slunce pohybuje po elipse. V aféliu se pohybuje těleso nejmenší rychlostí na své dráze.

Wikipedie http://cs.wiki­pedia.org/wiki/O dsluní

Planety zkoumá planetární věda, planetologie. Stejně jako obecně astronomie.
Konkrétně Měsíc – lunologie.

Pluto je trpasličí planeta v Sluneční soustavě. Bylo objeveno 18. února 1930 Clydem Tombaughem (objev byl oznámen 2. března 1930) a zařazeno jako devátá planeta Sluneční soustavy. Dne 24. srpna 2006 bylo na astronomickém kongresu v Praze ze seznamu planet vyškrtnuto v důsledku přijetí nové definice termínu planeta.
http://irefera­ty.lidovky.cz/314/3881­/Pluto---trpaslici-planeta

Další odpovědi
Spiritus

tak zkus aphelium

martiveta

Správná odpověd, kterou najdeš v té osmisměrce je afel. Vím to protože jsem s astronomickou radila kamarádce.Já sama jsem se boužel nemohla zučasnit.