annas

Tato osobnost se narodila 6. října … O kterou osobnost jde?

V Zbraslavské kronice se píše: …„to známo celému světu, že záhuba onoho mladého krále způsobila vzrůst nesčíslných útrap.“

S kterým městem je tato událost spojena? Co způsobila?
Doplňuji:
Máte pravdu, Popelko, přehlédla jsem datum úmrtí. Omlouvám se.

Nejlepší odpověď
1popelka1

K vraždě Václava III. došlo v Olomouci už r. 1306 (ne 1326) a co to způsobilo? – vymřel rod Přemyslovců po meči

Další odpovědi
Gollumek.88

6. října se narodil Václav III. v kronice píší o vraždě Václava v Olomouci stalo se tak 4. srpna 1326

Zdroj: http://www.pa­novnici.estran­ky.cz/clanky/va­clav-iii_.html